Dlatego Julian Nagelsmann odrzucił Chelsea. Agent wyjaśnia

Dlatego Julian Nagelsmann odrzucił Chelsea. Agent wyjaśnia fot. Fabrizio Carabelli / SOPA Images/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Bild

Volker Struth, agent Juliana Nagelsmanna stwierdził w wywiadzie dla „Bilda”, że jego klient podjął właściwą decyzję, aby nie angażować się w projekt londyńskiej Chelsea.

Sytuacja bezrobotnego w tym momencie Nagelsmanna zmieniła się diametralnie pod koniec marca. Wówczas Bayern Monachium zszokował wiadomością o zmianie warty, zastępując 35-latka Thomasem Tuchelem przed kluczowymi spotkaniami w Lidze Mistrzów oraz Bundeslidze.

W kwietniu pojawiła się perspektywa, aby młody szkoleniowiec podjął się wyzwania w Premier League. Gorącym tematem było powiązanie z Chelsea. Todd Boehly wraz ze swoimi współwłaścicielami chciał mocno przedyskutować plan na rozwój zespołu na Stamford Bridge.

Byłego menedżera RB Leipzig czy Hoffenheimu, obok Luisa Enrique, stawiano w roli faworyta do objęcia posady po Grahamie Potterze. Ostatecznie rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Struth zdradził zakulisowe smaczki, które okazały się kluczowe dla porzucenia myśli o podjęciu współpracy z klubem z zachodniego Londynu.

– Mogę potwierdzić, że Chelsea szybko wykonała telefon (po zwolnieniu Nagelsmanna z Bayernu). Często dochodziło do konwersacji. Ostatecznie dobrze się stało, że tam nie poszedł – ujawnił agent.

– W tym klubie dalej czuć burzliwą sytuację. Polityka transferowa, wydawanie setek milionów euro i szybujące oczekiwania były tematami, z którymi się zmierzyliśmy. Omawiane były też inne kwestie.

– Według naszych informacji, Julian był kandydatem numer jeden. Gdyby on tego chciał, klamka by zapadła – podsumował.

Dwukrotny klubowy mistrz Europy zajmuje dopiero jedenaste miejsce w lidze.

Wydaje się niemal pewne, że nowym opiekunem „The Blues” zostanie Mauricio Pochettino. Pozostaje czekać na oficjalny komunikat, mający ukazać się na dniach.

Niedawno Nagelsmann odrzucił również możliwość poprowadzenia Tottenhamu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy