Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO]

Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Moussa Marega nie dokończył ligowego występu przeciwko Vitórii (2:1) ze względu na rasistowskie obelgi kierowane w jego kierunku oraz brak reakcji na ten stan rzeczy ze strony sędziów prowadzących mecz.

Reprezentant Mali należał do wyróżniających się zawodników w szeregach FC Porto w wyjazdowym starciu z ekipą z Guimarães. Świadczy o tym między innymi fakt, że w drugiej części gry zdobył gola na wagę zwycięstwa dla swojej drużyny i dzięki temu przyczynił się do zniwelowania straty do prowadzącej Benfiki do zaledwie jednego punktu.

To wydarzenie zeszło jednak całkowicie na drugi plan ze względu na skandaliczne zachowanie sympatyków gospodarzy, którzy niedługo po bramce strzelonej przez 28-latka zaczęli obrażać go na tle rasistowskim.

Środkowy napastnik długo znosił ich zaczepki, ale nie widząc żadnej reakcji ze strony sędziów na zaistniałą sytuację, postanowił odmówić dalszego udziału w meczu.

Moussa Marega był usilnie namawiany przez kolegów z drużyny oraz piłkarzy rywali do pozostania na boisku i nie przejmowania się okrzykami grupy kibiców.

Malijczyk nie zamierzał jednak zmieniać swojego stanowiska i po krótkiej wymianie zdań ze szkoleniowcem udał się do szatni. W tym samym momencie jego miejsce na boisku zajął Wilson Manafá.

28-latek nie ograniczył się jedynie do opuszczenia murawy, ponieważ już po zakończeniu meczu opublikował krótki komunikat na Instagramie odnoszący się do zdarzenia mającego miejsca na obiekcie Vitórii.

„Chciałbym powiedzieć tym idiotom, którzy przyszli na stadion w celu wykrzykiwania rasistowskich uwag, aby się pier*****i. Dziękuję także sędziom za to, że mnie nie bronili i dali mi kartkę, ponieważ broniłem swojego koloru skóry. Mam nadzieję, że już nigdy nie zobaczymy się na boisku. Jesteście wstydem!” - napisał Malijczyk.

Wiele na to wskazuje, że na tym cała sprawa się nie zakończy. Nam pozostaje mieć nadzieję, że organizatorzy rozgrywek wyciągnął właściwe konsekwencje z całego tego wydarzenia.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy