Doskonały początek kariery Valbueny w Olympiakosie. Francuz wraca do Ligi Mistrzów!

Doskonały początek kariery Valbueny w Olympiakosie. Francuz wraca do Ligi Mistrzów! fot.
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Mathieu Valbuena w wydatny sposób pomógł awansować Olympiakosowi do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Wygląda na to, że wszystkie problemy filigranowy rozgrywający ma już za sobą. W ostatnim czasie znajduje się on bowiem w życiowej formie, czego potwierdzeniem są gol oraz aż pięć asyst w sześciu meczach eliminacyjnych do najważniejszych rozgrywek europejskich.

34-latek (za miesiąc będzie obchodził 35. urodziny) pod koniec maja pożegnał się z kibicami Fenerbahçe i dosłownie chwilę później związał się umową ważną do 30 czerwca 2020 roku z greckim Olympiakosem. Jak widać, tamtejszy klimat mu służy, bowiem z miejsca stał się on liderem zespołu, który przy jego ogromnym udziale po rocznej przerwie wraca do Ligi Mistrzów.

Dla 52-krotnego reprezentanta Francji ten sukces smakuje jeszcze lepiej, gdyż na swój powrót do elity musiał czekać aż od 2016 roku. Wówczas, grając jeszcze w barwach Olympique’u Lyon, zajął ze swoją drużyną trzecie miejsce w grupie H i tym samym trafił do Ligi Europy.

W obecnym sezonie Mathieu Valbuena już w drugim meczu eliminacyjnym przeciwko Viktorii Pilzno zanotował asystę, by już tydzień później ponowić swój wyczyn w starciu z İstanbul Başakşehir. W rewanżu z turecką ekipą tym razem doświadczony zawodnik sam wpisał się na listę strzelców. Natomiast na ostatnim etapie rywalizacji ukarał rosyjski Krasnodar aż trzykrotnie (gol i dwie asysty).

To nie mogło się zacząć lepiej dla 34-latka, który wczoraj, po ostatnim gwizdku arbitra, rzekł: – Cieszę się, że mogę wrócić do Ligi Mistrzów. Cóż, nam, kibicom rozgrywek europejskich, nie pozostaje nic innego, jak czekać na rozpoczęcie fazy grupowej i podziwianie drugiej młodości w wykonaniu Mathieu Valbueny.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy