Douglas Costa: Myślałem o przejściu na emeryturę

Douglas Costa: Myślałem o przejściu na emeryturę
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Players’ Tribune

Douglas Costa przyznał w „The Players’ Tribune”, że nosił się z zamiarem przedwczesnego zakończenia kariery.

Doświadczony skrzydłowy trafił do Juventusu w lipcu 2017 roku z Bayernu Monachium. Najpierw występował we włoskim zespole na zasadzie wypożyczenia, a później został definitywnie wykupiony za 40 milionów euro.

29-letni zawodnik rozegrał w sumie 90 spotkań dla „Starej Damy” i mógł mieć na swoim koncie znacznie więcej występów, ale niestety szereg problemów zdrowotnych uniemożliwił mu w minionych miesiącach odgrywanie ważniejszej roli w drużynie.

Douglas Costa przyznał w „The Players’ Tribune”, że z tego powodu nosił się nawet z zamiarem przedwczesnego zakończenia kariery.

- Są chwile, kiedy zastanawiam się: Czy mogę jeszcze grać? Ma to miejsce wtedy, kiedy wychodzę na boisko i ponownie doznaję kontuzji. Kiedy oglądam mecze w telewizji, przypominam sobie, że piłka to moja pasja i nadal mogę grać na wysokim poziomie. To właśnie utrzymuje mnie przy życiu. Wiem, że gra w piłkę przychodzi mi z łatwością. To nie ma nic wspólnego z pieniędzmi czy byciem sławnym. Chodzi o to, żeby robić to, co lubisz i dobrze się przy tym bawić. To jest mój cel. Czasami żartuję sobie z Alexem Sandro, że miałem więcej wykonanych prześwietleń niż rozegranych spotkań - przyznał Brazylijczyk.

Doświadczony zawodnik zdradził także, że nawiązał współpracę z trenerem mentalnym, który pomógł mu odzyskać pewność siebie.

- Ludzie mówią, że Douglas ma potencjał do tego, aby zostać jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, ale powstrzymują go kontuzje. To mnie irytuje. Mam potencjał, by być topowym piłkarzem, ale z przyczyn niezależnych ode mnie, nie mogę nim być. Za każdym razem, gdy jestem kontuzjowany, zadaję sobie pytanie: Co złego zrobiłem? To coś, co mnie boli.  Dlatego poprosiłem o pomoc. Nie wiem, czy słyszałeś o trenerze mentalnym. Nie są psychologami, ale pokazują ci, jak fakty z dzieciństwa mogą na ciebie wpływać - dodał 29-latek.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy