Douglas Costa nie chce do Manchesteru United

Douglas Costa nie chce do Manchesteru United fot. Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CalcioMercato.com | La Gazzetta dello Sport

Manchester United, zważywszy na uciekający czas, w ostatnich dniach okna transferowego sonduje możliwości zatrudnienia kilku skrzydłowych. Jednego piłkarza można już z tej listy wykreślić. To Douglas Costa, który miał sprzeciwić się przenosinom na Old Trafford.

Andrea Pirlo cały czas stara się odmłodzić kadrę Juventusu, a następnym krokiem w tym kierunku są planowane rozstania z Samim Khedirą oraz Douglasem Costą. Misja to o tyle trudna, że żaden z graczy nie za bardzo chce odchodzić z Allianz Stadium.

Niemiec chciałby wypełnić kontrakt, z kolei celem Brazylijczyka jest udowodnienie swojej wartości nowemu trenerowi „Starej Damy”. Zważywszy na te informacje, środkowy pomocnik niechętnie spogląda na propozycje klubu dotyczące wypłacenia mu odszkodowania. Tymczasem skrzydłowy odrzucił właśnie możliwość wyjazdu do Premier League.

Takową według serwisu internetowego calciomercato.com blisko 31-letniemu zawodnikowi oferował Manchester United. „Czerwone Diabły” praktycznie pogodziły się już z myślą, że nie uda się im pozyskać Jadona Sancho, dlatego analizują inne opcje.

Ekipa z Premier League zwróciła się do turyńczyków z zapytaniem o sytuację utytułowanego piłkarza z Kraju Kawy i choć Włosi wyrazili gotowość do rozmów, wszystkiemu sprzeciwił się uczestnik Mistrzostw Świata w 2018 roku. W efekcie, przynajmniej na razie, pozostaje on w stolicy Piemontu.

31-krotny reprezentant „Canarinhos” wziął udział w obu meczach trwającego sezonu, za każdym razem meldując się na placu gry po wejściu z ławki rezerwowych. Łącznie w trykocie Juventusu wystąpił on 103 razy (10 goli i 21 asyst).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy