Doumbia w Turcji

Doumbia w Turcji
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: L’Équipe

Seydou Doumbia w ciągu najbliższych godzin powinien parafować kontrakt z nowym pracodawcą, Bursasporem.

Doświadczony napastnik, który dołączył do Sportingu latem ubiegłego roku, nie czuje się tam dobrze. Z tego też względu zaczął zerkać w stronę ligi tureckiej, gdzie zainteresowanie jego osobą przejawiało kilka ekip.

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o przenosinach 30-latka do Trabzonsporu. Portugalczycy poróżnili się jednak z „Bordowo-Niebieskimi” w kilku kwestiach, co doprowadziło do zakończenia negocjacji.

Sytuację może wykorzystać inny uczestnik Süper Ligi. Chodzi o Bursaspor, do którego Iworyjczyk ma trafić na zasadzie transakcji definitywnej. Sporting zarobi na tej transakcji blisko półtora miliona euro. Zawodnik w ciągu najbliższych godzin przejdzie testy medyczne.

O miejsce w składzie powinien rywalizować z byłem zawodnikiem Legii, Tomášem Necidem, oraz Kubilayem Kanatsizkusem i Bogdanem Stancu.

Doumbia rozegrał w minionym sezonie we wszystkim rozgrywkach 29 spotkań. W tym czasie zdobył osiem goli i zanotował dwie asysty. Jego obecna umowa wiąże go ze stołecznym klubem do 30 czerwca 2020 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy