Dożywotni zakaz gry w kadrze Grecji dla Katidisa

Dożywotni zakaz gry w kadrze Grecji dla Katidisa
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

20-letni zawodnik AEK-u Ateny, Giorgos Katidis, dostał dożywotni zakaz gry na poziomie międzynarodowym w barwach Grecji za wykonanie nazistowskiego pozdrowienia podczas wczorajszego meczu z Verią.

Katidis w ten sposób cieszył się ze zdobycia decydującej bramki na 2:1.

W uzasadnieniu kary Grecka Federacja Piłkarska określiła gest jako "dużą prowokację, która obraża wszystkie ofiary nazistowskiej brutalności".
 
"Nie jestem faszystą i nie zrobiłbym tego, jeśli znałbym znaczenie gestu" - broni się jednak zawodnik na Twitterze. W przyszłym tygodniu Katidisa czeka jeszcze rozmowa z zarządem klubu, który podejmie decyzję w sprawie dodatkowego jego ukarania.
 
Podopiecznego broni niemiecki trener AEK-u Ewald Lienen: - To młody dzieciak, niemający politycznych poglądów. Pewnie zobaczył pozdrowienie w internecie, czy gdzieś indziej, i zrobił to bez zastanowienia, co to może znaczyć.
 
Katidis jest bardzo obiecującym zawodnikiem. Do tej pory występował w kadrze Grecji do lat 17, 19, a ostatnio w młodzieżówce. Do AEK-u trafił w ostatnim letnim oknie transferowym z Arisu Saloniki.
Więcej na temat: AEK Ateny Giorgos Katidis Grecja

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy