Driussi w Zenicie Petersburg

Driussi w Zenicie Petersburg
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: La Nación

Zenit Petersburg sprowadzi w przyszłym tygodniu Sebastiána Driussiego. Rosjanie złożyli ofertę w wysokości 15 milionów euro, co równa się jego klauzuli odejścia.

21-latek jest jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy w lidze argentyńskiej. Jego świetne występy w barwach River Plate przykuły uwagę kilku klubów z Europy. Według niemieckich mediów, długo o Argentyńczyka zabiegała Borussia Dortmund, która będzie musiała obejść się smakiem. 

Gdy na konferencji prasowej trener Marcelo Gallardo został zapytany o ewentualny transfer Driussiego do Rosji, odpowiedział: „Klub otrzymał ofertę równą wysokości klauzuli odejścia, a ja rozmawiałem o tym z Driussim. On jest bardzo przekonany do tego transferu, a ja myślę, że dokonał słusznego wyboru”.

Środkowy napastnik dołączył do pierwszej drużyny River Plate w 2014 roku. Od tamtej pory zaczął powoli wyrabiać sobie pozycję na ligowych boiskach, aż dzisiaj można uznać go za jednego z najlepszych piłkarzy rozgrywek. Driussi jest liderem strzelców z 16 bramkami i bardzo możliwe, że sięgnie po koronę króla strzelców.

Od niedawna trenerem Zenita jest Roberto Mancini, który chce odzyskać mistrzostwo Rosji i odbudować pozycję klubu na arenie międzynarodowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy