Druga oferta Juventusu. Kluczowe dni w sprawie de Ligta

Druga oferta Juventusu. Kluczowe dni w sprawie de Ligta
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Tuttosport | La Gazzetta dello Sport

Transfer Matthijsa de Ligta powinien zostać sfinalizowany w najbliższych dniach.

Włoskie media zgodnie twierdzą, że saga z holenderskim stoperem w roli głównej dobiega końca. Piłkarz jest już o krok od Juventusu, co potwierdził również Mino Raiola, który zapewnił o porozumieniu na linii piłkarz-„Bianconeri”. Teraz pozostało już jedynie dogadać się klubom, ale w tej kwestii także wszystko przebiega zgodnie z planem i w ciągu kilku dni strony powinny osiągnąć pełne porozumienie.

„La Gazzetta dello Sport” informuje dziś ze swojej pierwszej strony, że Ajaksowi również zależy na jak najszybszych dopięciu transferu. Dziennik twierdzi, że może to nastąpić nawet w tym tygodniu, a wtóruje mu „Tuttosport”, który dodaje szczegóły najnowszej propozycji „Starej Damy”.

Mistrzowie Włoch mają na ten moment oferować 67 milionów euro, a do tego dojść mogą bonusy, wypłacane po spełnieniu zapisanych w umowie transferu warunkach. Jest to bardzo pozytywny sygnał, ponieważ „de Godenzonen” utrzymują cenę na poziomie 75 milionów. Oferta jest już bardzo blisko tej granicy, a Ajax również może pójść na ustępstwa w związku z sytuacją de Ligta.

„De Telegraaf” podał ostatnio informacje, jakoby w zeszłym roku defensor miał się porozumieć z klubem, iż będzie mógł odejść latem 2019, jeśli na stole pojawi się oferta w wysokości 50 milionów euro. Przez cały poprzedni sezon wiele się jednak wydarzyło - drużyna zaliczyła znakomitą kampanię, a wraz z nią także de Ligt, co podwyższyło cenę.

Raiola zapewnia, że piłkarz ani myśli sądzić się z klubem, którego jest kapitanem, zależy mu jednak na jak najszybszym dopięciu transferu, by móc dołączyć do Juventusu już na początku zgrupowania. Jak na razie gracz trenuje z amsterdamczykami, ale wszystko wskazuje na to, że nie potrwa to już długo.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy