Drugi reprezentant Islandii w Polsce?!

Drugi reprezentant Islandii w Polsce?!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Maciej Wąsowski

Jak poinformował na Twitterze Maciej Wąsowski, Elías Már Omarsson może przenieść się w najbliższych tygodniach do LOTTO Ekstraklasy.

Tydzień temu Jagiellonia Białystok zakontraktowała Bödvara Bödvarssona, czyli pierwszego Islandczyka w historii ligi polskiej. Lewy defensor przeniósł się do drużyny z województwa podlaskiego bezpośrednio z ojczystego FH Hafnarfjördur za około 90 tysięcy euro. Jak się teraz okazuje, do 22-latka szybko może dołączyć kolejny z jego rodaków.

Zgodnie z informacjami Macieja Wąsowskiego z „Przeglądu Sportowego”, kilka polskich zespołów zainteresowało się sprowadzeniem Elíasa Mára Omarssona. Polski dziennikarz nie zdradził nazw wszystkich drużyn, które chcą pozyskać 23-latka, jednak jest wśród nich Korona Kielce.

Środkowy napastnik opuścił ojczysty Keflavik w 2015 roku na rzecz norweskiej Valerengi. Od połowy 2016 roku Omarsson reprezentuje barwy szwedzkiego IFK Göteborg. W dotychczasowej karierze 23-latek zdobył dziesięć trafień i cztery asysty w 45 oficjalnych spotkaniach dla tego ostatniego zespołu.

W 2015 roku Omarsson zadebiutował w reprezentacji Islandii w meczu towarzyskim z Kanadą. Od tamtej pory rozegrał takich spotkań dziewięć, ale nigdy nie miał okazji do zagrania dla swojej ojczyzny w meczu o punkty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy