Drużyna Łukasza Łakomego pokonała faworyta [WIDEO]. Zagra w Lidze Mistrzów

2024-08-28 07:08:35; Aktualizacja: 4 dni temu
Drużyna Łukasza Łakomego pokonała faworyta [WIDEO]. Zagra w Lidze Mistrzów Fot. Young Boys Berno
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info | Canal+ Sport

Galatasaray nie dostąpi zaszczytu rywalizacji w zreformowanej Lidze Mistrzów. Turcy sprawili swoim kibicom przykrą niespodziankę, przegrywając także drugi mecz z BSC Young Boys, którego barw broni Łukasz Łakomy.

Przed tym dwumeczem na wyraźnego faworyta typowanego mistrza z Süper Lig. Zespół, który w ubiegłym sezonie w tabeli uzbierał aż 102 punkty, przegrał pierwsze spotkanie w Bernie 2-3.

Nie była to jednak tragiczna sytuacja z perspektywy „Galaty”. Losy rywalizacji cały czas znajdowały się w jej rękach. Licząc na atut własnego boiska, zespół musiał odrobić przynajmniej jedną bramkę, by potem móc ewentualnie liczyć na szczęście w dogrywce lub konkursie rzutów karnych.

Ku zaskoczeniu wszystkich to Szwajcarzy sprawiali lepsze wrażenie. Już w pierwszej połowie piłkę do siatki skierował Ebrima Colley, ale w momencie dobitki po strzale Silvere'a Ganvouli znajdował się na spalonym.

W 56. minucie wydawało się, że stambułczycy w końcu przełamali impas. Otwarcia wyniku jednak dalej nie było, bo z wyjściem na wolne pole po dośrodkowaniu Kerema Aktürkoğlu pospieszył się Kaan Ayhan. Ofsajd.

Sprawa awansu rozstrzygnęła się tuż przed doliczonym czasem. Zimną krew przy wykończeniu akcji dla Young Boys zachował rezerwowy Alan Virginius. Chwilę później bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał Fernando Muslera za niesportowe zachowanie wobec cieszących się po trafieniu rywali.

Na otarcie łez Galatasaray pozostała rywalizacja w Lidze Europy. Z kolei „żółto-czarni” znaleźli się w europejskiej elicie po raz drugi z rzędu.

Środkowy pomocnik Łukasz Łakomy nie został zarejestrowany do szerokiej kadry w IV rundzie eliminacji z powodu kontuzji.