Duński minister obraził Kamila Wilczka

Duński minister obraził Kamila Wilczka fot. FC Kopenhaga
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Mattias Tesfayes| Twitter

Minister ds. cudzoziemców i integracji, Mattias Tesfayes, odniósł się na Twitterze do niedawnego transferu Kamila Wilczka.

32-latek kilka dni temu został zaprezentowany jako nowy nabytek FC Kopenhagi. Trafił on do tej ekipy z tureckiego Göztepe za niecały milion euro.

Wspomniana transakcja wywołała w Danii niemałe poruszenie. Napastnik grał bowiem wcześniej dla lokalnego rywala wicemistrza Danii, Bröndby.

O komentarz w sprawie za pośrednictwem Twittera pokusił się minister ds. cudzoziemców i integracji, Mattias Tesfayes.

Prywatnie jest on kibicem Aarhaus, z kolei jego syn sympatyzuje z byłym pracodawcą Wilczka.

Polityk określił Polaka mianem „Kamila Wypłaty”. Wpis został jednak szybko usunięty. Niesmak jednak pozostał.

Tesfayes postanowił odnieść się do całego zajścia.

"Futbol to dla mnie zabawa i szermierki słowne z kibicami innych ekip. Uświadomiłem sobie jednak w tym przypadku, że mój wpis był niestosowny i może podżegać do gróźb. To nie jest zabawne. Wszystkiego dobrego dla nich" - czytamy.

Przy okazjioberwało się też Jensowi Stagowi, który został nazwany „Judaszem”. Zamienił on bowiem w zeszłym roku uwielbiany przez ministra Aarhaus na FCK.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin Lech Poznań: Muhar opuścił klub [OFICJALNIE] Lech Poznań: Muhar opuścił klub [OFICJALNIE] Fernando Llorente finalizuje odejście z Napoli Fernando Llorente finalizuje odejście z Napoli OFICJALNIE: Willian José w Premier League. Ruszyło transferowe domino OFICJALNIE: Willian José w Premier League. Ruszyło transferowe domino POTWIERDZONE: Zaawansowane rozmowy w sprawie Papu Gómeza. Transfer coraz bliżej! POTWIERDZONE: Zaawansowane rozmowy w sprawie Papu Gómeza. Transfer coraz bliżej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy