Duński minister obraził Kamila Wilczka

Duński minister obraził Kamila Wilczka fot. FC Kopenhaga
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Mattias Tesfayes| Twitter

Minister ds. cudzoziemców i integracji, Mattias Tesfayes, odniósł się na Twitterze do niedawnego transferu Kamila Wilczka.

32-latek kilka dni temu został zaprezentowany jako nowy nabytek FC Kopenhagi. Trafił on do tej ekipy z tureckiego Göztepe za niecały milion euro.

Wspomniana transakcja wywołała w Danii niemałe poruszenie. Napastnik grał bowiem wcześniej dla lokalnego rywala wicemistrza Danii, Bröndby.

O komentarz w sprawie za pośrednictwem Twittera pokusił się minister ds. cudzoziemców i integracji, Mattias Tesfayes.

Prywatnie jest on kibicem Aarhaus, z kolei jego syn sympatyzuje z byłym pracodawcą Wilczka.

Polityk określił Polaka mianem „Kamila Wypłaty”. Wpis został jednak szybko usunięty. Niesmak jednak pozostał.

Tesfayes postanowił odnieść się do całego zajścia.

"Futbol to dla mnie zabawa i szermierki słowne z kibicami innych ekip. Uświadomiłem sobie jednak w tym przypadku, że mój wpis był niestosowny i może podżegać do gróźb. To nie jest zabawne. Wszystkiego dobrego dla nich" - czytamy.

Przy okazjioberwało się też Jensowi Stagowi, który został nazwany „Judaszem”. Zamienił on bowiem w zeszłym roku uwielbiany przez ministra Aarhaus na FCK.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Tragiczny wypadek Carlitosa. Były piłkarz Wisły Płock spadł z 40-metrowego klifu Tragiczny wypadek Carlitosa. Były piłkarz Wisły Płock spadł z 40-metrowego klifu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy