Dwa kluby Premier League powalczą o Lucasa Paquetę

Dwa kluby Premier League powalczą o Lucasa Paquetę fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Chronicle Live

Świetny sezon w wykonaniu Lucasa Paquety nie umknął uwadze klubów Premier League. Walkę o Brazylijczyka z Olympique’u Lyon stoczą Newcastle United oraz Arsenal – informuje „Chronicle Live”.

Jeszcze do niedawna spodziewano się, że Lucas Paquetá pozostanie na przyszły sezon we Francji. Chrapkę na transfer zawodnika Olympique’u Lyon miało Paris Saint-Germain, które widziało w nim jakościowe wzmocnienie środka pomocy.

Ostatecznie wysokie oczekiwania finansowe zniechęciły paryżan na tyle, że ci całkowicie zrezygnowali z prób ściągnięcia go do siebie. Aby zatrzymać Brazylijczyka w zespole, jego obecny klub musi wykonać jeszcze sporo pracy, gdyż do walki włączyli się dwaj przedstawiciele Premier League - Arsenal oraz Newcastle United.

Angielskie kluby stoczyły już zimą rywalizację o innego zawodnika Olympique’u Lyon, czyli Bruno Guimarãesa. Wówczas „Sroki”, napędzane zastrzykiem gotówki od nowych właścicieli z Arabii Saudyjskiej, pozyskały defensywnego pomocnika.

Zarówno „Kanonierzy”, jak i Newcastle United są gotowe głęboko sięgnąć do kieszeni. Kontrakt Paquety obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, tak więc Olympique Lyon życzy sobie za swoją gwiazdę minimum 60 milionów euro.

Same zarobki 24-latka również nie będą należeć do najniższych, gdyż oczekuje on kwoty w okolicach 200 tysięcy euro tygodniowo.

Wiążącą decyzję Paquetá podejmie dopiero po zakończeniu sezonu. Istotny dla niego jest fakt, gdzie w tabeli znajdą się zainteresowane jego usługami kluby. Do miejsca gwarantującego udział w przyszłej edycji Ligi Mistrzów Arsenal traci trzy punkty.

W bieżącej kampanii 31-krotny reprezentant Brazylii zagrał 29 ligowych spotkań, a jego statystyki to siedem trafień oraz pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Moisés Caicedo nie stawił się na treningu Brighton. Wymusza hitowy transfer Moisés Caicedo nie stawił się na treningu Brighton. Wymusza hitowy transfer Transfery - Relacja na żywo [28/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/01/2023] OFICJALNIE: Yaya Sanogo nie grał w piłkę od 1 lipca 2021 roku. Wreszcie znalazł klub! OFICJALNIE: Yaya Sanogo nie grał w piłkę od 1 lipca 2021 roku. Wreszcie znalazł klub! PSG zdeterminowane. Koncentruje się na hicie transferowym PSG zdeterminowane. Koncentruje się na hicie transferowym Moisés Caicedo zdecydowany na odejście z Brighton. Opublikował oświadczenie z wyjaśnieniami Moisés Caicedo zdecydowany na odejście z Brighton. Opublikował oświadczenie z wyjaśnieniami OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy