Dwa kluby Premier League powalczą o Lucasa Paquetę

Dwa kluby Premier League powalczą o Lucasa Paquetę fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Chronicle Live

Świetny sezon w wykonaniu Lucasa Paquety nie umknął uwadze klubów Premier League. Walkę o Brazylijczyka z Olympique’u Lyon stoczą Newcastle United oraz Arsenal – informuje „Chronicle Live”.

Jeszcze do niedawna spodziewano się, że Lucas Paquetá pozostanie na przyszły sezon we Francji. Chrapkę na transfer zawodnika Olympique’u Lyon miało Paris Saint-Germain, które widziało w nim jakościowe wzmocnienie środka pomocy.

Ostatecznie wysokie oczekiwania finansowe zniechęciły paryżan na tyle, że ci całkowicie zrezygnowali z prób ściągnięcia go do siebie. Aby zatrzymać Brazylijczyka w zespole, jego obecny klub musi wykonać jeszcze sporo pracy, gdyż do walki włączyli się dwaj przedstawiciele Premier League - Arsenal oraz Newcastle United.

Angielskie kluby stoczyły już zimą rywalizację o innego zawodnika Olympique’u Lyon, czyli Bruno Guimarãesa. Wówczas „Sroki”, napędzane zastrzykiem gotówki od nowych właścicieli z Arabii Saudyjskiej, pozyskały defensywnego pomocnika.

Zarówno „Kanonierzy”, jak i Newcastle United są gotowe głęboko sięgnąć do kieszeni. Kontrakt Paquety obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, tak więc Olympique Lyon życzy sobie za swoją gwiazdę minimum 60 milionów euro.

Same zarobki 24-latka również nie będą należeć do najniższych, gdyż oczekuje on kwoty w okolicach 200 tysięcy euro tygodniowo.

Wiążącą decyzję Paquetá podejmie dopiero po zakończeniu sezonu. Istotny dla niego jest fakt, gdzie w tabeli znajdą się zainteresowane jego usługami kluby. Do miejsca gwarantującego udział w przyszłej edycji Ligi Mistrzów Arsenal traci trzy punkty.

W bieżącej kampanii 31-krotny reprezentant Brazylii zagrał 29 ligowych spotkań, a jego statystyki to siedem trafień oraz pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Piotr Zieliński z golem w starciu z Ajaksem Amsterdam. Trzecia bramka Polaka w turnieju [WIDEO] Liga Mistrzów: Piotr Zieliński z golem w starciu z Ajaksem Amsterdam. Trzecia bramka Polaka w turnieju [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy