DWA zagraniczne powołania Michała Probierza [OFICJALNIE]

DWA zagraniczne powołania Michała Probierza [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PZPN

Selekcjoner Michał Probierz ogłosił nazwiska piłkarzy z zagranicznych klubów powołanych do reprezentacji Polski U-21 na czerwcowe mecze towarzyskie z Finlandią i Czarnogórą.

50-letni szkoleniowiec ma za sobą już trzy zgrupowania w charakterze opiekuna młodzieżowej kadry „Biało-Czerwonych” i sukcesywnie poprawia osiągane przez nią wyniki od zanotowania remisu oraz porażki we wrześniu ubiegłego roku do remisu i wygranej w marcu.

Teraz liczy na wywalczenie korzystnego dla niej dubletu w towarzyskich potyczkach z Finlandią (15 czerwca o godzinie 17:30 na stadion Polonii Warszawa) i Czarnogórą (19 czerwca o godzinie 20:15 w Podgoricy).

W osiągnięciu wyznaczonego celu mają mu pomóc zaledwie dwaj piłkarze powołani z lig zagranicznych - Aleksander Buksa (Standard Liège) oraz Patryk Peda (SPAL 2013).

Wcześniej na jego uznanie mogło liczyć od trzech do czterech zawodników występujących poza Polską. Spośród nich regularnie powoływany był Mateusz Musiałowski (pięć gier i bramka) z Liverpoolu. Teraz zabrakło jednak dla niego miejsca.

Po zakończeniu sezonu do wymienionej dwójki dołączy pokaźna liczba graczy rywalizujących na rodzimych boiskach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy