Dwaj młodzi piłkarze na testach w Ruchu. Jeden z przeszłością w Legii, drugi prosto z Włoch

Dwaj młodzi piłkarze na testach w Ruchu. Jeden z przeszłością w Legii, drugi prosto z Włoch fot. Wikipedia
Błażej Bembnista
Źródło: Ruch Chorzów

Oskar Pogorzelec i Damian Rasak przebywają na testach w Ruchu Chorzów.

"Niebiescy" nie przeprowadzili do tej pory żadnego transferu w czasie zimowego okna. Od kilkunastu dni sztab szkoleniowy sprawdza przydatność Łukasza Monety i Łukasza Hanzela. Do grona testowanych dołączyli dziś bramkarz Oskar Pogorzelec i pomocnik Damian Rasak.

20-letni Pogorzelec jest młodzieżowym reprezentantem Polski - w 2012 roku zdobył wraz z drużyną U-17 brązowy medal mistrzostw Europy. Swoją przygodę z futbolem rozpoczął w Kotwicy Kołobrzeg, później trafił do Legii Warszawa i Siarki Tarnobrzeg. Jesienią był zawodnikiem pierwszoligowego MKS Kluczbork.

19-letni Rasak jest wychowankiem Elany Toruń. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy we Włoszech, gdzie występował w drużynach juniorskich Chievo Werona i FC Bari oraz w czwartoligowym SEF Torres - wraz z innym Polakiem, Patrykiem Parolem. 

Od dziś obaj zawodnicy będą przebywać na testach w Ruchu Chorzów. "Niebiescy" zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli Ekstraklasy. W drużynie prowadzonej przez Waldemara Fornalika ważną rolę, poza doświadczonymi Łukaszem Surmą czy Maciejem Iwańskim, odgrywają także młodzi zawodnicy - 21-letni Patryk Lipski i Kamil Mazek, czy 20-letni Mateusz Stępiński.

Pierwszy trening, w którym wezmą udział młodzi piłkarze odbędzie się dziś po południu.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy