Dwaj piłkarze Górnika Zabrze z zakazami stadionowymi?

Dwaj piłkarze Górnika Zabrze z zakazami stadionowymi?
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gazeta Wyborcza (Katowice)

Maciej Korzym i Michał Janota mogą zostać ukarani zakazami stadionowymi.

Obaj piłkarze Górnika Zabrze, razem z Wojciechem Trochimem z GKS-u Katowice udali się na stadion Piasta Gliwice, gdzie w ostatniej kolejce Ekstraklasy dopingowali zawodników Korony Kielce. Jak dowiedziała się katowicka "Gazeta Wyborcza", miejscowa policja wyjaśnia, czy wyżej wspomniani piłkarze nie wtargnęli bezprawnie na obiekt "Piastunek".

Przypominamy, że na to spotkanie udało się 180 sympatyków "Złocisto-Krwistych", z których część weszła na stadion wejściem ewakuacyjnym i nie poddała się kontroli oraz identyfikacji. Wiadomo już, że w tej grupie znaleźli się dwaj byli gracze ekipy z województwa świętokrzyskiego i pomocnik "GieKSy". Ponadto wszyscy trzej nie widnieli na oficjalnej liście wyjazdowej zgłoszonej gliwickiemu klubowi.

- Ustalamy, czy piłkarze wtargnęli na stadion z grupą kiboli, czy też zostali wpuszczeni tam w sposób nieuprawniony przez pracowników stadionu - poinformował nadkomisarz Marek Słomski, rzecznik prasowy komendy miejskiej w Gliwicach.

Jeżeli dochodzenie wykaże, że Maciej Korzym, Michał Janota i Wojciech Trochim wtargnęli na obiekt siłą, to policja będzie chciała ich ukarać zakazami stadionowymi. Byłby to zarazem pierwszy taki przypadek w Polsce, ponieważ oznaczałby on, że pod znakiem zapytania stanęłaby dalsza kariera klubowa tych zawodników, ponieważ nie mogliby oni rozgrywać meczów piłkarskich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy