Dwaj zawodnicy na liście życzeń Juventusu

Dwaj zawodnicy na liście życzeń Juventusu
Bartłomiej Bolczyk
Bartłomiej Bolczyk
Źródło: Calciomercato

Mistrzowie Włoch planują dokonać wzmocnień na pozycji numer dziesięć.

Podczas zimowego okna transferowego nie należy spodziewać się rewolucji w ekipie "Starej Damy". Wobec rozczarowujących wyników konieczne są jednak pewne wzmocnienia. Giuseppe Marotta oraz Fabio Paratici, którzy odpowiadają za klubowe transfery, wpisali już na swoją listę życzeń nazwiska dwóch włoskich ofensywnych pomocników. Turyńscy skauci obserwowali obu kandydatów w trakcie ostatniej kolejki Serie A.

Pierwszym z nich jest Riccardo Saponara z Empoli. Sprowadzenie 23-latka do Juventusu nie będzie jednak prostą sprawą. Jego kontrakt obowiązuje do 2018 roku, a sytuacja finansowa Empoli nie zmusza klubu do sprzedaży zawodnika. Sam zainteresowany też nie ma zamiaru zmieniać klubu za wszelką cenę, bo dobrze czuje się w barwach "Azzurrich".

Drugi kandydat powinien być bardziej osiągalnym celem. To Roberto Soriano z Sampdorii. Urodzony w Niemczech piłkarz od jakiegoś czasu jest obserwowany również przez przedstawicieli Milanu. Klub z Genui chętnie go sprzeda, gdyż potrzebuje gotówki i z pewnością chętnie zaprosi oba kluby do licytacji. Spekuluje się, że 15 milionów euro powinno wystarczyć, by 24-latek dostał zgodę na transfer.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy