Dwie szybkie bramki FC Barcelony i knock-out do przerwy

2024-10-01 21:55:24; Aktualizacja: 3 godziny temu
Dwie szybkie bramki FC Barcelony i knock-out do przerwy Fot. Canal+ Sport
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Transfery.info

W 34. minucie wtorkowego spotkania Raphinha wpisał się na listę strzelców, czym potwierdził swoją wysoką formę, a już trzy minuty później wynik podwyższył Iñigo Martínez.

FC Barcelona jeszcze do niedawna miała w lidze perfekcyjny bilans, bowiem po siedmiu kolejkach na jej koncie widniało 21 punktów. Ten stan nie zmienił się jednak po sobotnim starciu z Osasuną, bowiem „Duma Katalonii” przegrała ten mecz aż 2:4.

Nie była to jednak pierwsza wpadka podopiecznych Hansiego Flicka w tym sezonie, gdyż zmagania w Lidze Mistrzów rozpoczęli przecież od porażki 1:2 z AS Monaco.

W takich okolicznościach, sympatycy FC Barcelony mogli mieć pewne obawy przed meczem z BSC Young Boys, jednak szybko zostały one rozwiane. Być może motywacyjnie na piłkarzy podziałała obecność na trybunach ich przyszłego kolegi z szatni - Wojciecha Szczęsnego.

Już w ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, a później do siatki trafiali inni liderzy zespołu w ostatnich tygodniach, czyli Raphinha oraz Iñigo Martínez.

Brazylijczyk w 34. minucie meczu zapisał na swoim koncie już szóste trafienie w tym sezonie. 27-latek dobrze odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i z bliska pewnie wpakował piłkę do siatki.

Ledwie trzy minuty później wynik meczu podwyższył Iñigo Martínez, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Bardzo ładną asystę przy tym trafieniu zanotował Pedri.

Stan meczu do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie.