Dwóch gigantów chciałoby pozyskać Floriana Wirtza już tego lata

2025-03-24 20:29:22; Aktualizacja: 11 godzin temu
Dwóch gigantów chciałoby pozyskać Floriana Wirtza już tego lata Fot. IMAGO/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Florian Plettenberg [X]

Florian Wirtz to bez wątpienia jedno z gorętszych nazwisk pod kątem transferowym w całej Europie. Obecną sytuację dotyczącą przyszłości piłkarza Bayeru Leverkusen - przekazał Florian Plettenberg.

Kontrakt Floriana Wirtza z Bayerem Leverkusen obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku i nie od dzisiaj wiadomo, że szefostwo klubu chciałoby go przedłużyć. Według Floriana Plettenberga po stronie władz „Aptekarzy” wszystko jest gotowe, by zrobić to przynajmniej o kolejne 12 miesięcy, zawierając w porozumieniu klauzulę odejścia na 2026 rok. Jak przekazał dziennikarz, spodziewają się one rychłej decyzji piłkarza.

Jednocześnie już najbliższego lata chciałyby go pozyskać Bayern Monachium oraz Manchester City. Jeżeli do konkretnych negocjacji miałoby dojść po zakończeniu obecnego sezonu, działacze Bayeru rozważają zażądanie kwoty w wysokości 120-130 milionów euro, a najlepiej, jakby doszły do tego jeszcze bonusy.

Tym razem Plettenberg nie pokusił się o taki komentarz, natomiast całkiem niedawno dał do zrozumienia, że o ile Wirtz prawdopodobnie chętnie dołączyłby do bawarskiej drużyny, to przynajmniej na razie wydaje się, iż raczej nie dojdzie do tego w tym roku.

W trwającym sezonie 21-letni ofensywny pomocnik zdobył 15 bramek i zanotował 13 asyst w 39 występach. W sumie w trykocie Bayeru wybiegał na murawę już 191 razy.

W dorobku ma tytuł mistrzowski i Puchar Niemiec, po które sięgnął w poprzednim znakomitym dla ekipy z Leverkusen sezonie. Na początku obecnego z zespołem triumfował w superpucharze kraju.