Dybala kuszony wysokim zarobkami przez PSG. Jest też prowizja dla agenta!

Dybala kuszony wysokim zarobkami przez PSG. Jest też prowizja dla agenta! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Paris Saint-Germain zamierza wykorzystać niekorzystną atmosferę panującą wokół Paulo Dybali i spróbuje go pozyskać przed zamknięciem letniego okienka transferowego.

Reprezentant Argentyny był w ostatnich tygodniach łączony z przeprowadzką do Manchesteru United w ramach wymiany za Romelu Lukaku. Napastnik nie wyraził jednak zgody na realizację takiego transferu i w efekcie rozmowy pomiędzy oboma klubami na ten temat został przerwane.

Początkowo media uważały, że 25-latek jest nastawiony na dalszą grę w zespole z Turynu, ale później coraz głośniej zaczęto mówić o tym, że zawodnik poczuł się głęboko urażony poczynaniami działaczy „Starej Damy”, którzy próbowali za jego plecami porozumieć się z „Czerwonymi Diabłami” i dlatego jest w stanie rozważyć jednak zmianę pracodawcy w trwającym okienku transferowym, ale tylko na taki klub, który zagwarantuje mu występy na poziomie Ligi Mistrzów oraz nie będzie wymagał drastycznej zmiany sposobu jego gry.

Do tej pory chęć zakontraktowania Dybali przejawili wysłannicy Interu Mediolan oraz PSG. Pierwsza z wymienionych drużyn jest skłonna dokonać wymiany z udziałem dwóch Argentyńczyków i oddać Mauro Icardiego, który nie znajduje się w planach Antonio Conte na nadchodzący sezon. Co prawda Juventus przejawia zainteresowanie usługami 26-latka, ale nie chciałby oddawać swojego piłkarza ligowemu rywalowi i ma bardziej skłaniać się ku jego odejściu z Serie A.

Z takiego obrotu sprawy chce skorzystać drużyna z Parc des Princes, gdzie wielkim zwolennikiem zakontraktowania 25-latka ma być Leonardo. Dyrektor sportowy ekipy z Ligue 1 jest od dawna fanem umiejętności prezentowanych przez ofensywnego zawodnika i widziałby go w kadrze zespołu w przypadku odejścia Neymara.

Dziennikarze „Canal+” poinformowali nawet, że Paris Saint-Germain przedstawiło już pierwszą ofertę „Starej Damie” opiewająca na 60 milionów euro i obecnie czeka na odpowiedź ze strony aktualnego mistrza Włoch.

Z kolei teraz „La Gazzetta dello Sport” dodaje, że właściciele PSG kuszą Dybalę bardzo atrakcyjnym warunkami finansowymi i są skłonni podpisać z nim pięcioletni kontrakt, który gwarantowałby mu zarobki na poziomie 12 milionów euro na sezon. Ponadto jego agent miałby liczyć na prowizję w wysokości 15 milionów euro. Klub z Francji jest także w stanie pójść na pewne ustępstwa związane z prawem do wykorzystania wizerunku piłkarza, przez które miał we czwartek upaść jego transfer do Tottenhamu. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy