Dybala zabrał głos na temat swojej przyszłości

Dybala zabrał głos na temat swojej przyszłości fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Paulo Dybala wypowiedział się na temat dalszej gry w Juventusie. Wbrew wcześniejszym doniesieniom Argentyńczyk przekonuje, że chce zostać w Turynie.

O możliwym odejściu Dybali z ekipy mistrza Włoch media spekulują od dawna. Tydzień temu głos w tej sprawie zabrał brat piłkarza. - Są duże szanse na to, że Paulo opuści Juventus. On potrzebuje zmiany. Transfer wewnątrz Serie A czy poza Włochy? Nie zdradzę nic więcej. Na pewno on nie czuje się już tak komfortowo na Półwyspie Apenińskim jak wcześniej - powiedział Gustavo Dybala.

Grający w Juventusie Paulo dał jednak do zrozumienia, że brat przedstawił wyłącznie swoje zdanie na ten temat, a jego priorytetem jest pozostanie w Turynie.

- Rozmawiałem z dyrektorem Fabio Paraticim i on wie, że chcę kontynuować grę w barwach Juventusu.

- Nie wszystko zależy oczywiście ode mnie. Decyzję dotyczącą mojej przyszłości musi podjąć jeszcze sam Juventus w oparciu o wybór i wizję nowego trenera. Ja chcę jednak w nim zostać.

- Nie wiemy jeszcze, kto przejmie zespół. Mam nadzieję, że będzie to ktoś, z kim Juventus będzie mógł sięgnąć po triumf we wszystkich rozgrywkach. Allegri? Podziękowaliśmy mu za współpracę. Szkoleniowiec dał wiele drużynie i każdemu zawodnikowi z osobna.

- Pogłoski łączące mnie z Interem? Szanuję Juventus oraz jego fanów i dlatego nie będę wypowiadał się na temat innych klubów - przyznał 25-letni Dybala, który w sezonie 2018/2019 strzelił 10 goli i zanotował sześć asyst w 41 meczach w barwach mistrza Włoch.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy