Dyrektor Ajaksu: Transfer de Jonga i de Ligta? Ten klub to mój faworyt!

Dyrektor Ajaksu: Transfer de Jonga i de Ligta? Ten klub to mój faworyt!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AS

Dyrektor sportowy Ajaksu, Marc Overmars, wyjawił, że ma swojego faworyta jeśli chodzi o walkę o Frenkiego de Jonga i Matthijsa de Ligta.

Młode gwiazdy amsterdamczyków są rozchwytywane na rynku transferowym. W swoich szeregach chcą ich największe ekipy z całej Europy, a niektóre z nich postawiły sobie poprzeczkę jeszcze wyżej i chcą pozyskać obu graczy jednocześnie. Operacja nie będzie łatwa, ponieważ trzeba przekonać nie tylko „de Godenzonen”, ale także pokonać konkurencję, lecz nie przeszkadza to niektórym drużynom i prowadzeniu wyścigu.

W kontekście zawodników mowa o takich klubach jak FC Barcelona, Paris Saint-Germain, Manchester City czy Juventus, a tymczasem Overmars otwarcie przyznał, że ma on swoich faworytów. W rozmowie z dziennikarzami wyjawił, że jeden z klubów zyskał nieznaczną przewagę nad resztą stawki.

- Barcelona to mój faworyt - powiedział dyrektor sportowy, cytowany przez dziennik „AS”.

- To fantastyczny klub, ale są jeszcze dwie inne ekipy, które również są bardzo blisko. Cała Europa się o nich stara, dlatego „Barça” musi przeprowadzić wszystko jak należy.

Istotną kwestią jest to, jaki aspekt najbardziej interesuje wchodzące gwiazdy holenderskiej piłki. Overmars jest przekonany, że nie chodzi im jednak o pieniądze.

- Możliwość gry z Messim może pomóc w podjęciu decyzji, ale pieniądze nie są dla nich istotne. Już w zeszłym roku przychodziły dobre oferty, a oni i tak zdecydowali się zostać. Nie potrzebują tego, żebym wyrażał się dobrze o Barcelonie, oni już sami wszystko wiedzą - dodała były wybitny piłkarz Ajaksu, który w latach 2000-2004 występował w Barcelonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy