Dyrektor sportowy Legii potwierdza - zimowe oferty za pięciu zawodników mistrza Polski

Dyrektor sportowy Legii potwierdza - zimowe oferty za pięciu zawodników mistrza Polski
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Dyrektor sportowy Legii Warszawa, Radosław Kucharski, wypowiedział się na temat transferowych spraw związanych z mistrzem Polski, w tym sytuacji Carlitosa.

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że ofertę za hiszpańskiego napastnika złożyli Legii działacze rywalizującego w MLS New York City FC. Zgodnie ze słowami Kucharskiego mistrzowie Polski nie chcą jednak sprzedawać 28-latka i do transferu raczej nie dojdzie. Carlitos nie jest jednak jedynym piłkarzem Legii, za którego w ostatnim czasie pojawiła się propozycja.

- Styczeń był bardzo intensywny. Do klubu wpłynęły oferty za Jarosława Niezgodę, Sebastiana Szymańskiego i Carlitosa. Ostatnio było głośno o ofercie z New York City, która rzeczywiście do nas trafiła, ale Carlitos jest ważną częścią naszego zespołu i w tym okienku nie jesteśmy zainteresowani jego sprzedażą. Wierzę, że pomoże nam w zdobyciu czwartego z rzędu mistrzostwa Polski.

- W przypadku Jarka i Sebastiana również podjęliśmy decyzję, że nie jest to jeszcze dobry moment na ich sprzedaż. Wiele klubów interesowało się także Nagym i Kulenoviciem. Uznaliśmy jednak, że teraz najlepszym rozwiązaniem zarówno dla nich, jak i dla klubu jest to, aby zostali w Legii. Oczywiście to zwiększa rywalizację w zespole i wszyscy muszą walczyć o miejsce w pierwszym składzie - przyznał Kucharski, zabierając również głos na temat Iuriego Medeirosa, którego Legia wypożyczyła na pół roku ze Sportingu:

- Iuri to zawodnik, którego znaliśmy jeszcze z ligi portugalskiej i mówiąc wprost, jeszcze jakiś czas temu był po prostu poza naszym zasięgiem. Teraz sytuacja się zmieniła, nadarzyła się okazja na wypożyczenie. Skorzystaliśmy z niej, ponieważ wiemy, że może podnieść jakość zespołu. A że cena wykupu jest wysoka? Jest, ale mogą wydarzyć się różne scenariusze (cała rozmowa TUTAJ).

W pierwszym spotkaniu po przerwie zimowej Legia wygrała z Wisłą Płock 1:0. Warszawski zespół cały czas traci trzy punkty do przewodzącej ligowej tabeli Lechii Gdańsk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy