Dyrektor sportowy Legii potwierdza - zimowe oferty za pięciu zawodników mistrza Polski

Dyrektor sportowy Legii potwierdza - zimowe oferty za pięciu zawodników mistrza Polski fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Dyrektor sportowy Legii Warszawa, Radosław Kucharski, wypowiedział się na temat transferowych spraw związanych z mistrzem Polski, w tym sytuacji Carlitosa.

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że ofertę za hiszpańskiego napastnika złożyli Legii działacze rywalizującego w MLS New York City FC. Zgodnie ze słowami Kucharskiego mistrzowie Polski nie chcą jednak sprzedawać 28-latka i do transferu raczej nie dojdzie. Carlitos nie jest jednak jedynym piłkarzem Legii, za którego w ostatnim czasie pojawiła się propozycja.

- Styczeń był bardzo intensywny. Do klubu wpłynęły oferty za Jarosława Niezgodę, Sebastiana Szymańskiego i Carlitosa. Ostatnio było głośno o ofercie z New York City, która rzeczywiście do nas trafiła, ale Carlitos jest ważną częścią naszego zespołu i w tym okienku nie jesteśmy zainteresowani jego sprzedażą. Wierzę, że pomoże nam w zdobyciu czwartego z rzędu mistrzostwa Polski.

- W przypadku Jarka i Sebastiana również podjęliśmy decyzję, że nie jest to jeszcze dobry moment na ich sprzedaż. Wiele klubów interesowało się także Nagym i Kulenoviciem. Uznaliśmy jednak, że teraz najlepszym rozwiązaniem zarówno dla nich, jak i dla klubu jest to, aby zostali w Legii. Oczywiście to zwiększa rywalizację w zespole i wszyscy muszą walczyć o miejsce w pierwszym składzie - przyznał Kucharski, zabierając również głos na temat Iuriego Medeirosa, którego Legia wypożyczyła na pół roku ze Sportingu:

- Iuri to zawodnik, którego znaliśmy jeszcze z ligi portugalskiej i mówiąc wprost, jeszcze jakiś czas temu był po prostu poza naszym zasięgiem. Teraz sytuacja się zmieniła, nadarzyła się okazja na wypożyczenie. Skorzystaliśmy z niej, ponieważ wiemy, że może podnieść jakość zespołu. A że cena wykupu jest wysoka? Jest, ale mogą wydarzyć się różne scenariusze (cała rozmowa TUTAJ).

W pierwszym spotkaniu po przerwie zimowej Legia wygrała z Wisłą Płock 1:0. Warszawski zespół cały czas traci trzy punkty do przewodzącej ligowej tabeli Lechii Gdańsk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy