Dyrektor sportowy PSG Leonardo: Ostatnia oferta nigdy nie nadeszła

Dyrektor sportowy PSG Leonardo: Ostatnia oferta nigdy nie nadeszła fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Canal+

Kylian Mbappé w ostatnich dniach letniego okna transferowego był przedmiotem negocjacji pomiędzy Realem Madryt, a Paris Saint-Germain. Leonardo wrócił teraz pamięcią do tych chwil i opowiedział własną wersję wydarzeń.

„Los Blancos” przez niemal całe okno gromadzili środki na potencjalny angaż wielkiej gwiazdy. Ich wybór padł na atakującego paryżan, którego umowa wygasa już 30 czerwca 2022 roku.

Hiszpański klub uzyskał „zielone światło” od samego gracza i ustalił z nim wstępne warunki współpracy. Następnie przeszedł do rozmów z przedstawicielem Ligue 1, oferując 160 milionów euro. Propozycja ta została jednak odrzucona.

Zdaniem Leonardo, Real Madryt nie podbił już nigdy więcej stawki.

– Nie byliśmy zadowoleni z zachowania Realu Madryt. Zainicjowanie rozmów w ostatnim tygodniu okienka transferowego i rozpoczęcie negocjacji z jednym z najlepszych piłkarzy na świecie doprowadziło do sytuacji, która nam się nie podobała, ale szczerze mówiąc, nigdy nie myśleliśmy o rozstaniu. To była klarowana oferta. Proponowana kwota nie wystarczyła, bo była niższa od tego, co sami zapłaciliśmy – wyjaśnił dyrektor sportowy PSG.

– Ostatnia oferta, o której rozmawiano, nigdy nie nadeszła. Nie można organizować okienka transferowego przez dwa, trzy lub cztery miesiące i w ten sposób zmień dotychczasowe plany – zaznaczył, tłumacząc, dlaczego klub niechętnie podchodził do pomysłu sprzedaży kluczowego zawodnika.

– Nigdy nie planowaliśmy przyszłości bez niego. To jedyne, co mogło się wydarzyć. Nie widzę tego, że odchodzi po zakończeniu sezonu – oznajmił.

– Nie zmieniliśmy planów i nadal chcemy przedłużyć umowę z Kylianem. Jego relacja z Paris Saint-Germain jest głęboka. Nie wyobrażam sobie tego, żeby odszedł. Kylian reprezentuje wiele rzeczy. Nie tylko dlatego, że jest Francuzem lub jednym z najlepszych graczy na świecie. Każdy w klubie uwielbia jego sposób bycia. Gdy myślisz o Kylianie, Messim i Neymarze, to nie jest to czymś, co chcesz obserwować przez rok. Zrobimy wszystko, aby tak nie było – zakończył.

Kylian Mbappé wciąż pozostaje marzeniem „Królewskich” i mówi się, że klub wznowi o niego starania zimą, gdy będzie mógł w pełni legalnie prowadzić z nim rozmowy przedkontraktowe. Trwa już nawet planowanie szczegółów umowy 22-latka, który strzelił w tym sezonie cztery gole.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy