Dyrektor Szachtara Donieck z apelem do Rosjan po śmierci trenera juniorów. „Wasze milczenie = współudział w masowym mordzie”

Dyrektor Szachtara Donieck z apelem do Rosjan po śmierci trenera juniorów. „Wasze milczenie = współudział w masowym mordzie” fot. Szachtar
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Siergiej Palkin [Facebook]

Siergiej Palkin, dyrektor generalny Szachtara Donieck, poinformował o śmierci jednego z trenerów drużyny młodzieżowej. Przy okazji skierował kilka słów do właścicieli rosyjskich klubów, trenerów i piłkarzy.

„Górnicy” od początku wojny starają się relacjonować jej przebieg w mediach społecznościowych, zwracając też uwagę na odzew z różnych zakątków świata.

Klub przekazał tragiczne wieści. W czwartek po jednym z ataków rosyjskiego wojska zginął szkoleniowiec sekcji młodzieżowej.

Palkin zaapelował do obywateli Rosji, aby wreszcie zabrali głos na temat wojny z sąsiednim krajem, przyczyniając się do zakończenia działań zbrojnych.

„Chciałbym zwrócić się do właścicieli, kierownictwa i zawodników rosyjskich klubów piłkarskich. Rosja dokonała straszliwego i zdradzieckiego ataku militarnego na Ukrainę. Kraj, który każdy z was odwiedzał i w którym zawsze był mile widziany. Kraj, w którym macie krewnych, przyjaciół, znajomych. Kraj, w którym niektórzy z was się urodzili. I ten kraj, jego naród, jest dziś niszczony przez armię rosyjską przy użyciu wszelkiego rodzaju broni: Buków [rakiety ziemia-powietrze - dop. red.], Gradów [wyrzutnie rakietowe – dop. red.], artylerii, lotnictwa, czołgów.

Stajecie się wyrzutkami. Rosja przekształca się z narodu, który włożył ogromny wysiłek w pokonanie nazizmu, w naród terrorystów, naród milczących tchórzy. Cały świat patrzy dziś na was. Świat czeka na wasze działania, aby powstrzymać to szaleństwo. Ale ty się boisz, jesteś przerażony. W sporcie strach to uczucie, które zmniejsza prawdopodobieństwo wygranej do zera. Wasz strach przed wypowiedzeniem się przeciwko wojnie na Ukrainie to: zniszczone miasta; tysiąc i następne tysiące ofiar wśród ludności cywilnej; zabite dzieci i miliony okaleczonych ludzi. Wasz strach przed wystąpieniem przeciwko krwawemu reżimowi to wasza największa porażka.

Nawet jeśli to nie wy wydawaliście rozkaz eksterminacji Ukraińców, wasze milczenie = współudział w masowym mordzie i zniszczeniu.

Wczoraj zmarł nasz pracownik. Trener młodzieży. Zginął od odłamka rosyjskiego pocisku. Rosja zabija Ukraińców. Zatrzymajcie to szaleństwo! Nie milczcie, tylko mówicie! W przeciwnym razie będzie to wasza osobista porażka. Porażka, o której będą pamiętać wszystkie przyszłe pokolenia. Porażka, której nie da się wymazać z historii świata. I każdy z was poniesie winę i odpowiedzialność za popełnione zbrodnie” – napisał dyrektor generalny Szachtara Donieck na Facebooku, dołączając do postu zdjęcia zniszczonych miast.

***

Andrij Jarmołenko: Czemu siedzicie jak obesrani i nic nie mówicie? Wiem, że niektórzy lubią pokazywać swoje jaja na kamerze, ale teraz trzeba pokazać je w rzeczywistości

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy