Działacz PZPN obraził piłkarza z Ekstraklasy. „Poza wyraźną ułomnością umysłową nie wyróżnia się niczym”

Działacz PZPN obraził piłkarza z Ekstraklasy. „Poza wyraźną ułomnością umysłową nie wyróżnia się niczym”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy I Zbigniew Boniek I Twitter

Pracujący dla Polskiego Związku Piłki Nożnej Filip Robak obraził grającego w Zagłębiu Sosnowiec Martina Tótha. Za swoje słowa już przeprosił, ale na tym prawdopodobnie się nie skończy.

Robak jest obserwatorem sędziów szczebla centralnego, a także przewodniczącym Komisji Szkoleniowej Kolegium Sędziów Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Dość jednoznaczny komentarz na temat 32-letniego Tótha (Słowak trafił do Polski zimą i na razie zanotował trzy występy w Ekstraklasie) działacz umieścił na Facebooku po sobotnim meczu Zagłębia z Górnikiem Zabrze.

„Oglądam mecz Ekstraklasy Górnik Zagłębie i widzę po raz pierwszy w życiu faceta o nazwisku Matin Toth. Gra na prawej obronie i poza wyraźną ułomnością umysłową nie wyróżnia się niczym. Nie potrafi nic co mogłoby usprawiedliwiać jego obecność na boisku. Nic co mogłoby usprawiedliwiać obecność 32 letniego słowaka zamiast jakiegokolwiek polskiego młodego zawodnika. Polskiego młodzieżowca który choćby potrafił prosto biegać bo już tyle wystarczy aby być lepszym od tego szrotu. Ja rozumiem menedżerów w końcu muszą zarobić. Ale przecież ktoś musi takie coś zaakceptować, ktoś podpisać się pod tym. W imię czego? Niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie ale to jest niestety kurwa żałosne! Dokąd zmierzasz polska piłko???” - można było przeczytać. Wpis został usunięty.

Robak przeprosił już za swój za swój komentarz na łamach „Przeglądu Sportowego”. Jak stwierdził: - Rzeczywiście, taka wypowiedź była zdecydowanie nie na miejscu, za co przepraszam pana Totha. Odniesienie się do jego możliwości intelektualnych, gdy nie znam zawodnika, to zdecydowane nadużycie.

Do całej sprawy odniósł się prezes PZPN, Zbigniew Boniek. „Już wdrożyliśmy procedurę, sam to sprawdzę i przypilnuje” - napisał na Twitterze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy