Działacz wspomina: Gdyby nie to, Ronaldo grałby teraz w Milanie

Działacz wspomina: Gdyby nie to, Ronaldo grałby teraz w Milanie fot. Transfery.info
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport Italia

Były dyrektor sportowy Milanu, Massimiliano Mirabelli udzielił obszernego wywiadu, w którym poruszył kilka interesujących kwestii.

Letnie okno transferowe upłynęło przede wszystkim pod znakiem transferu Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdecydował się na zmianę klubowych barw i przeniósł się do Juventusu za ponad 100 milionów euro.

Okazuje się jednak, że mógł obrać zupełnie inny kierunek. Według byłego dyrektora sportowego Milanu 33-latek miał trafić na San Siro.

- Rozmawialiśmy na temat jego przeprowadzki z Jorge Mendesem. Mieliśmy zarazem świadomość, że mogą być problemy ze zgodą od Realu. Mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, aby on do nas trafił. Potem jednak chińskie kierownictwo zablokowało całą transakcję. Gdyby nie to, Cristiano grałby teraz w Mediolanie - przyznał działacz.

Mirabelli wypowiedział się także w kwestii Leonardo Bonucciego.

- Nie podzielam opinii, aby jego zakup był wtopą. On był pewny, że zostanie w tym klubie na wiele następnych lat. Wykorzystaliśmy wówczas to, że nie czuł się dobrze w Juventusie i szukał nowego miejsca. Po prostu skorzystaliśmy z okazji -dodał.

- Chcieliśmy też Aubameyanga. Spotkałem się kilka razy w tym celu z jego przedstawicielami, bo był on naszym priorytetem. Borussia Dortmund stawiała jednak ogromne oczekiwania finansowe, dlatego nie udało się osiągnąć porozumienia -zakończył działacz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy