Działacz wyjaśnia - dlatego reprezentacji Chorwacji nie ma w grze FIFA 19

Działacz wyjaśnia - dlatego reprezentacji Chorwacji nie ma w grze FIFA 19 fot. EA Sports
Mateusz Michałek
Źródło: Eurogamer

W FIFIE od dawna brakuje reprezentacji Chorwacji. Przedstawiciel tamtejszej federacji wyjaśnił, dlaczego w popularnej grze nie ma wicemistrzów świata.

Kilka miesięcy temu Chorwaci pokazali się ze znakomitej strony na organizowanych przez Rosję Mistrzostwach Świata. Podopieczni Zlatko Dalicia doszli na nich do wielkiego finału, gdzie ulegli Francji 2:4. Mimo tego sukcesu i wielu gwiazd w zespole (oczywiście nie brakuje ich w barwach klubowych), w popularnej grze nie można wybrać chorwackiej drużyny. Taki stan rzeczy utrzymuje się od edycji gry z 2012 roku.

Sprawę wyjaśnił rzecznik chorwackiej federacji, Tomislav Pacak.

- To efekt braku porozumienia między związkiem a EA Sports. Podmioty nie potrafiły dojść do konsensusu zadowalającego obie strony. Cenimy srebrnych medalistów mundialu i najlepszego zawodnika świata w 2018 roku bardziej od EA i będziemy dalej chronić wizerunek reprezentacji.

- Rozumiemy rozczarowanie graczy i mamy nadzieję, że sprawa ta rozwiąże się w przyszłości. Jako federacja jesteśmy na to otwarci - powiedział działacz. Nie zostało to potwierdzone, ale swego czasu EA Sports miało zaoferować Chorwatom za możliwość udostępnienia w grze licencjonowanej drużyny 100 tysięcy euro i propozycja została wyśmiana.

Więcej na temat: FIFA FIFA 19 Chorwacja

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy