Dzieje się. Aguilar: Jović uzgodnił warunki z nowym klubem

Dzieje się. Aguilar: Jović uzgodnił warunki z nowym klubem fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Francesc Aguilar I Twitter

Media cały czas przedstawiają nowe informacje dotyczące przyszłości Luki Jovicia. Wszystko wskazuje na to, że Serb trafi do Realu Madryt.

Sytuacja w sprawie Jovicia zmienia się jak w kalejdoskopie. Do pewnego momentu najbliżej jego pozyskania była Barcelona, która zrezygnowała z transferu 21-latka. Potem na czoło peletonu wysunął się Real. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami „Kickera” sam zawodnik chętnie przeniósłby się do Bayernu, ale prawdopodobnie skończy się jednak na transferze do Madrytu.

Francesc Aguilar z „Mundo Deportivo” poinformował, że Real dopiął już indywidualną umowę z zawodnikiem Eintrachtu Frankfurt, zgodnie z którą w przyszłym sezonie będzie on reprezentował barwy „Królewskich”.

Na razie nie wiadomo, jaka ostatecznie kwota transferowa wejdzie w grę. Trzeba jednak podkreślić, że z miesiąca na miesiąc cena za Jovicia rosła (podbijali ją również agenci, którzy prowadzili rozmowy z kilkoma klubami) i ostatecznie może wynieść 70 milionów euro lub więcej.

Jović trafił do Eintrachtu w 2017 roku na zasadzie wypożyczenia z Benfiki. Po dwóch latach niemiecki klub wykupił go za niecałe 10 milionów euro i teraz szybko zarobi na nim kilka razy więcej. Bilans Serba z tego sezonu to 44 występy, 26 bramek i siedem asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy