Dzieje się w Juventusie. De Ligt i Buffon na ostatniej prostej

Dzieje się w Juventusie. De Ligt i Buffon na ostatniej prostej fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

Matthijs de Ligt i Gianluigi Buffon lada dzień zostaną piłkarzami Juventusu.

Gianluca Di Marzio spieszy z aktualizacją sytuacji obu zawodników. Ich przyjście było szeroko zapowiadane w ostatnich dniach i choć do tej pory nie pojawiły się oficjalne komunikaty, dziennikarz uspokaja, twierdząc, że wszystko jest na dobrej drodze. W przypadku obu defensywnych graczy omawiane są już ostatnie szczegóły, dlatego ich transfery powinny być kwestią dni.

Jeśli chodzi o Buffona, jego powrót na Allianz Stadium jest już całkowicie dogadany. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami bramkarz ma zostać rezerwowym dla Wojciecha Szczęsnego, a po podpisaniu rocznej umowy ma zarobić 1,5 miliona euro plus potencjalne bonusy. Po sezonie ma z kolei wejść w skład dyrekcji „Starej Damy”. Na ten moment brakuje już tylko podpisów, ale strony nie spieszą się, ponieważ wzajemnie sobie ufają. 41-latek daje „Bianconerim” czas na sfinalizowanie innych rozmów.

Te wciąż trwają w przypadku de Ligta. Mistrzowie Włoch dogadali się z zawodnikiem w sprawie warunków indywidualnego kontraktu i wysłali konkretną propozycję Ajaksowi. Dyrektor sportowy Fabio Paratici jest gotowy, by w każdej chwili udać się do Amsterdamu, by dopiąć transakcję na ostatni guzik. „Juve” wciąż czeka jednak na „zielone światło” ze strony „de Godenzonen”.

Nic nie wskazuje jednak na to, by transfer miał upaść. Juventus wygrał rywalizację z pozostałymi ekipami i brakuje już tylko ostatnich formalności. Stoper może zarobić w Turynie nawet 12 milionów euro rocznie, ale żeby tak się stało, musi spełnić warunki w postaci bonusów. Jego nominalna pensja będzie nieco niższa. Umowa będzie obowiązywać przez pięć lat i znajdzie się w niej klauzula odejścia w wysokości 150 milionów euro. Kwota ta będzie rosnąć po każdym sezonie. Sam transfer ma kosztować około 70 milionów euro.

W międzyczasie działacze Juventusu poszukują nowych klubów dla niektórych swoich zawodników. Miejsce Buffonowi ma zwolnić Mattia Perin, który przychodził w zeszłym roku w jego zastępstwo. Zainteresowanie nim wyrażają FC Porto oraz SL Benfica. Pozyskany niedawno Luca Pellegrini ma z kolei odejść na wypożyczenie. W swoich szeregach chętnie ponownie powita go Cagliari.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy