Dziesięć asyst, sześć bramek w tym sezonie Premier League. Arsenal po skrzydłowego!

Dziesięć asyst, sześć bramek w tym sezonie Premier League. Arsenal po skrzydłowego! fot.
Marek Garus
Źródło: The Times

Jak donosi angielski „The Times”, Arsenal jest poważnie zainteresowany wykupieniem skrzydłowego AFC Bournemouth - Ryana Frasera.

Biorąc pod uwagę formę rewelacji obecnych rozgrywek Premier League, niedziwne, że na Szkota sieci zarzucił sam Unai Emery. Według brytyjskiego dziennika do transferu piłkarza miałoby dojść już latem tego roku.

Ryan Fraser, najczęściej biegający po lewym skrzydle, rozegrał w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach 36 spotkań, w których zaliczył siedem trafień i 11 asyst. Do Bournemouth dołączył ze szkockiego Aberdeen FC za kwotę około 400 tysięcy funtów. Teraz trzeba byłoby za niego zapłacić kilkanaście milionów funtów, ale może to się okazać jednocześnie okazję, bo cena będzie niższa ze względu na umowę obowiązującą tylko do 30 czerwca 2020 roku.

Właśnie okazji szuka Emery, który nie będzie latem dysponował imponującym budżetem transferowym. 

W przypadku niepowodzenia w zakontraktowaniu Frasera, Emery wspominał już wcześniej o możliwości przedłużenia kontraktu z kontuzjowanym od dłuższego czasu Dannym Welbeckiem. Przypomnijmy, że Anglik doznał ciężkiego urazu kostki, który wykluczył go z gry w piłkę na kilka miesięcy.

25-letnim zawodnikiem popularnych „The Cherries” interesuje się również odwieczny rywal Arsenalu – Tottenham Hotspur. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy