E-sportowy gracz FIFA przyłapany na „dopingu”

E-sportowy gracz FIFA przyłapany na „dopingu” fot.
Jan Piekutowski
Źródło: Goal.com

Khalid „TheRoyal” Aloufi został zawieszony przez EA Sports za kupowanie żetonów.

Chłopak z Arabii Saudyjskiej należy do czołówki e-sportowych graczy. Obecnie zajmuje dziesiątą pozycję w rankingu FIFA 19 (na platformie Xbox One). Lokata ta premiuje do udziału w Pucharze Świata FIFA, na które Khalid jednak nie pojedzie.

Przyznał się bowiem do złamania regulaminu. Ten jasno stanowi, że profesjonalni gracze nie mogą kupować żetonów w rozgrywkach Global Series. 
Nie będzie jednak odosobniony, bo zawieszenie spotkało również przedstawiciela Tottenhamu w ePremier League – Kyle’a Edwardsa. „Lyricz” otrzymał swój zakaz w kwietniu i podobnie jak „TheRoyal” opuści resztę sezonu w tych rozgrywkach e-sportowych.

Według środowiska nie jest to jednak wystarczająca kara. Kampania praktycznie dobiegła końca i Puchar Świata jest ostatnim ważnym turniejem. Pozostali profesjonalni gracze zwracają uwagę, że proceder, którego dopuścił się Aloufi, i który dawał mu przewagę nad innymi konsolowcami, mógł trwać właściwie od momentu startu ligi. 

- Nie mogę w to uwierzyć. Kolejny gracz z TOP10, który zostaje zawieszony już po zakończeniu sezonu. Dlaczego to trwa tak długo? – napisał na Twitterze maltański zawodnik – Kurt Fenech, którego „TheRoyal” wyeliminował w jednym z turniejów. 
Więcej na temat: FIFA

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy