Ed Woodward rezygnuje z posady wiceprezesa Manchesteru United

Ed Woodward rezygnuje z posady wiceprezesa Manchesteru United fot. charnsitr / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: The Athletic

Ed Woodward postanowił zrezygnować z posady wiceprezesa Manchesteru United, o czym poinformowało „The Athletic”. Z klubem pożegna się pod koniec 2021 roku.

Niemalże 48 godzin temu ogłoszone zostały nowe rozgrywki, a więc Superliga. W rolę założyciela wcieliło się dwanaście ekip. W tym gronie znalazł się między innymi Manchester United.

Ekipa z Old Trafford została bardzo mocno skrytykowana za to posunięcie przede wszystkim przez fanów. Wiadro pomyj na działaczy wylały też dawne legendy na czele z Garym Neville'em oraz Sir Alexem Fergusonem.

- Everton wydaje 500 milionów funtów, by zbudować nowy stadion z ambicjami na Ligę Mistrzów... Kibice na cały świecie kochają te rozgrywki. Za moich czasów w Manchesterze United graliśmy w finale Champions League czterokrotnie, to zawsze były wyjątkowe chwile. Dyskusja o Superlidze to zaprzeczenie 70 lat historii europejskiej piłki klubowej - stwierdził Szkot.

Dezaprobata wspomnianych grup i osób doprowadziły do tego, że pierwsze kluby, a więc Chelsea oraz Manchester City, prawdopodobnie zdecydują się wycofać z pomysłu. Okazuje się, że to nie jedyne zmiany.

Pod presją krytyki z posady wiceprezesa Manchesteru United (a właściwie pełniącego zadania prezesa) postanowił zrezygnować też Ed Woodward, o czym poinformowało „The Athletic”. Z posadą pożegna się jednak dopiero pod koniec 2021 roku.

Niektóre źródła twierdzą jednak, że decyzja zapadła dużo wcześniej, a dzisiaj po prostu postanowiono ją upublicznić.

49-latek piastuje tę funkcję od lipca 2013 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy