Eden Hazard wraca do Lille. Francuski klub uhonoruje piłkarską ikonę

2024-02-29 17:50:11; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Eden Hazard wraca do Lille. Francuski klub uhonoruje piłkarską ikonę Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Lille OSC

Eden Hazard wróci 10 marca do Lille OSC, aby przed meczem ze Stade Rennais wziąć udział w ceremonii na swoją cześć.

„Tik, tak, tik, tak... data zbliża się wielkimi krokami, podobnie jak powrót Edena Hazarda na własne podwórko, by świętować szesnaście lat szalonej kariery, która rozpoczęła się właśnie w Lille. 10 marca, kiedy Lille będzie gościć Stade Rennais (17:00), będziesz mógł dołączyć do uroczystości w hołdzie jednej z naszych żywych legend” - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Eden Hazard, 126-krotny reprezentant Belgii, legenda Chelsea i niekwestionowana piłkarska ikona już wkrótce jako gość specjalny pojawi się na Stade Pierre-Mauroy. Zdobywca Ligi Mistrzów i dwukrotny triumfator Premier League do Lille powróci po dwunastu latach.

Do młodzieżowej drużyny „Les Dogues” dołączył już w wieku 16 lat z belgijskiego AFC Tubize. Przed sezonem 2008/2009 włączony został do pierwszej drużyny LOSC, którą reprezentował przez kolejne cztery lata. W tym czasie udało mu się zdobyć 50 bramek i zaliczyć 53 asysty w 194 spotkaniach. Fantastyczne występy młodego Belga zaowocowały transferem do Chelsea za 35 milionów euro. Jak się później okazało, ruch ten był „strzałem w dziesiątkę”, a Hazard kilka lat później stał się jednym z najlepszych piłkarzy świata.

33-latek jesienią ubiegłego roku zdecydował się oficjalnie zakończyć karierę.