Edinson Cavani porozumiał się z nowym klubem

Edinson Cavani porozumiał się z nowym klubem fot. A.RICARDO / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Matteo Moretto

Edinson Cavani prawdopodobnie wkrótce parafuje umowę z Valencią - informuje Matteo Moretto. Strony porozumiały się już w kluczowych kwestiach kontraktu indywidualnego.

Edinson Cavani pozostaje bez przynależności klubowej od lipca. Wtedy wygasł jego kontrakt z Manchesterem United i od tamtej pory nie udało mu się dogadać z żadnym zespołem.

Zainteresowanie Urugwajczykiem przejawiało wiele takich jak między innymi Borussia Dortmund, Monza oraz OGC Nice. Żadna z tych ekip nie była jednak w stanie przekonać do siebie atakującego.

Ostatnio najwięcej mówiono o nim w kontekście Villarrealu. Niektóre źródła informowały nawet, że porozumiał się on z tą ekipą w kwestii umowy indywidualnej. Pomimo zaawansowanych negocjacji, do tego ruchu niemalże na pewno nie dojdzie.

Nie oznacza to jednak, że Cavani nie wyląduje w LaLidze, bo jak poinformował Matteo Moretto, „El Matador” uzgodnił warunki kontraktu z Valencią.

Na jego mocy będzie występował na Estadio Mestalla do 30 czerwca 2023 roku, a umowa będzie zawierała opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Jeśli chodzi natomiast o gażę, to ta będzie niższa, niżeli w Manchesterze United.

W barwach przedstawiciela Premier League Cavani rozegrał przez ostatnie dwa lata łącznie 59 meczów, a jego dorobek to 19 goli oraz siedem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy