Eduardo Camavinga może trafić do Premier League. Rozmowy nabierają tempa!

Eduardo Camavinga może trafić do Premier League. Rozmowy nabierają tempa! fot. MATHIEU PATTIER/SIPA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano

Wobec wygasającego za 12 miesięcy kontraktu, Manchester United doskonale wie, że im będzie bliżej końca współpracy ze Stade Rennais, chętnych na Eduardo Camavingę tylko przybędzie. Tym samym Anglicy robią wszystko, aby przeprowadzić transfer już teraz - donosi Fabrizio Romano.

Środkowy pomocnik jeszcze rok temu mógł trafić do Realu Madryt, ale wybuch pandemii koronawirusa sprawił, że „Królewscy” musieli zmodyfikować swoje plany. Hiszpanie doszli do wniosku, że zaczekają z angażem 18-latka.

Dziś piłkarzowi wcale nie jest najbliżej do LaLigi. Zawodnikiem mocno interesuje się Paris Saint-Germain, a coraz większe działa wysuwa Manchester United.

Według Fabrizio Romano „Czerwone Diabły” zainicjowały już rozmowy ze Stade Rennais i cała operacja wstępnie została oszacowana na około 30 milionów euro.

Dziennikarz podkreśla, że celem wicemistrza Anglii jest przeprowadzenie transferu podczas trwającego okna. Wszystko po to, aby uniknąć walki ze zdecydowanie większą liczbą chętnych po pierwszym stycznia 2022 roku, gdy gracz będzie mógł negocjować z dowolnym podmiotem warunki wstępnego kontraktu.

Ekipa z Old Trafford jak dotąd potwierdziła transfer Jadona Sancho po EURO 2020 oraz już teraz bramkarza Toma Heatona, ale bacząc na najnowsze doniesienia, z pewnością nie są to jedyne planowane transakcje. Oprócz Eduardo Camavingi, autora gola i trzech asyst w poprzednim sezonie, cel stanowi między innymi Raphaël Varane.

18-letni Camavinga zadebiutował w pierwszym zespole Rennes jeszcze w sezonie 2019/2020, błyskawicznie zyskując rozgłos w całej Europie dzięki swoim świetnym występom. Doprowadziły one do debiutu w reprezentacji Francji już w 2020 roku. Co prawda załapać do kadry na Mistrzostwa Europy jeszcze mu się nie udało, ale już wiadomo, że leci z francuską młodzieżówką na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy 65 interesujących piłkarzy LaLigi z wygasającymi umowami 65 interesujących piłkarzy LaLigi z wygasającymi umowami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy