Efektowny mecz towarzyski Bayernu Monachium z Liverpoolem [WIDEO]

Piotr Trochimowicz
Źródło: Bayern Monachium | Liverpool FC

W sparingu, rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Singapurze, Bayern Monachium pokonał Liverpool 4:3.

Mistrz Niemiec przystępował do rywalizacji po wygranej 1:0 z japońskim Kawasaki Frontale, a zespół z Premier League po rozgromieniu Leicester City 4:0.

Liverpool wyszedł na prowadzenie już w drugiej minucie, gdy Cody Gakpo pokonał Yanna Sommera po dobrej wymianie podań z Diogo Jotą. Później Virgil van Dijk uderzeniem głową po rzucie rożnym podwyższył wynik na 2:0. Jednak Bayern Monachium doprowadził do wyrównania jeszcze przed przerwą. Najpierw Serge Gnabry wykorzystał znakomite prostopadłe podanie od Min-jae Kima, a następnie sam asystował przy golu Leroya Sané.

Skrót meczu:

W drugiej połowie w angielskiej drużynie zabrakło Alexisa Mac Allistera, który doznał kontuzji. W 66. minucie Liverpool zdobył trzecią bramkę po kontrze zakończonej trafieniem Luisa Díaza. Jednak później Josip Stanišić skorzystał z błędu Alissona, który po jednym ze strzałów wybił piłkę przed siebie. Zaś w doliczonym czasie 20-letni Frans Krätzig uderzył precyzyjnie z dystansu, nie dając szans na interwencję brazylijskiemu bramkarzowi „The Reds”.

Liverpool przed rozpoczęciem rozgrywek Premier League zmierzy się jeszcze z beniaminkiem Bundesligi, SV Darmstadt 98. Bayern natomiast w poniedziałek zagra w sparingu z AS Monaco.

„The Reds” pozyskali w letnim okienku Dominika Szoboszlaia i Alexisa Mac Allistera, a mistrzowie Niemiec Min-jae Kima, Konrada Laimera i Raphaëla Guerreiro.