Ekstraklasa: Rozdano nagrody za sezon 2022/2023. Kamil Grosicki z najważniejszym wyróżnieniem [OFICJALNIE]

Ekstraklasa: Rozdano nagrody za sezon 2022/2023. Kamil Grosicki z najważniejszym wyróżnieniem [OFICJALNIE] fot. Pogoń Szczecin
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ekstraklasa

Na gali podsumowującej rozgrywki Ekstraklasy przyznano szereg nagród indywidualnych za zakończony sezon 2022/2023. Za najlepszego zawodnika uznano Kamila Grosickiego z Pogoni Szczecin.

W sobotę zakończyła się kolejna odsłona zmagań o wywalczenie tytułu mistrza Polski.

Tym razem to zaszczytne wyróżnienie powędrowało po raz pierwszy w historii w ręce piłkarzy Rakowa Częstochowa, którzy na przestrzeni całego sezonu prezentowali się najlepiej i ze sporą przewagą okazali się lepsi od powracającej na podium Legii Warszawa.

W tej sytuacji nikogo nie może dziwić fakt, że członkowie „Medalików” zdominowali coroczny plebiscyt i zgarnęli na gali Ekstraklasy cztery wyróżnienia.

Po raz drugi z rzędu pamiątkowe statuetki odebrali Vladan Kovačević za najlepszego bramkarza i Fabian Piasecki za najładniejszego gola.

Poza nimi z szeregów Rakowa Częstochowa indywidualne nagrody odebrali Fran Tudor za najlepszego obrońcę oraz Marek Papszun za najlepszego trenera.

Z kolei najważniejsze wyróżnienie dla najlepszego piłkarza sezonu powędrowało do Kamila Grosickiego z Pogoni Szczecin, autora trzynastu trafień i ośmiu asyst w 34 meczach Ekstraklasy.

***

NAGRODY EKSTRAKLASY ZA SEZON 2022/2023

Piłkarz sezonu – Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin).

Bramkarz sezonu – Vladan Kovačević (Raków Częstochowa).

Obrońca sezonu – Fran Tudor (Raków Częstochowa).

Pomocnik sezonu – Josue Pesqueira (Legia Warszawa).

Napastnik sezonu – Marc Gual (Jagiellonia Białystok).

Trener sezonu – Marek Papszun (Raków Częstochowa).

Młodzieżowiec sezonu – Ariel Mosór (Piast Gliwice).

TurboKozak sezonu – Patryk Dziczek (Piast Gliwice).

Gol sezonu – Fabian Piasecki (Raków Częstochowa) – z dziesiątej kolejki z meczu przeciwko Radomiakowi Radom.

Galeria Legend Ekstraklasy – Henryk Kasperczak, Paweł Jana, Piotr Celeban, Paweł Brożek, Gerard Badia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy