Ekstraklasa: Syn Piotra Włodarczyka, Szymon, zgłoszony do rozgrywek

Ekstraklasa: Syn Piotra Włodarczyka, Szymon, zgłoszony do rozgrywek
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: 90minut.pl

Szymon Włodarczyk został zgłoszony przez Legię Warszawa do rozgrywek Ekstraklasy. Tym samym jest już uprawniony do ewentualnego debiutu w trwającym sezonie ligowym.

Urodzony w styczniu 2003 roku Włodarczyk do tej pory zdążył zagrać w tylko dwóch meczach rezerw w trzeciej lidze. Regularnie za to grał w Centralnej Lidze Juniorów, czyli w kategorii wiekowej do lat 19, strzelając dziewięć bramek i zaliczając asystę w 13 meczach.

17-latek prezentował się też znakomicie w kadrze U-17. W 2019 i 2020 roku strzelił 12 bramek i zaliczył dwie asysty w zaledwie dziewięciu meczach, a w samym wygranym przez Polskę 11-0 spotkaniu z Liechtensteinem zanotował pięć bramek i asystę.

Szymon jest synem Piotra Włodarczyka, czyli popularnego „Nędzy”, który w barwach Legii strzelił 52 bramki w 131 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy