El Chiringuito: Odejście Keylora Navasa z Realu Madryt przesądzone

El Chiringuito: Odejście Keylora Navasa z Realu Madryt przesądzone fot.
Mateusz Michałek
Źródło: El Chiringuito

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dziennikarzy El Chiringuito Keylor Navas latem na pewno odejdzie z Realu Madryt.

Sztab szkoleniowy i władze „Królewskich” zakomunikowały bramkarzowi z Kostaryki, że w przyszłym sezonie nie będzie mógł liczyć na regularne występy i najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie. Choć 32-latek początkowo nie był w pełni zdecydowany na przeprowadzkę, zaakceptował tę decyzję i poszuka sobie nowej drużyny.

Jego przedstawiciele zaczęli to robić już jakiś czas temu. „The Telegraph” informował, że skontaktowali się oni z Manchesterem United, który wciąż nie przedłużył kontraktu z Davidem de Geą. Brytyjscy dziennikarze zasugerowali, że przenosiny Navasa na Old Trafford mogłyby pomóc Realowi wyciągnąć z MU Paula Pogbę. W tej sprawie na razie nic nie jest jednak przesądzone.

Kostarykanin trafił do Madrytu w 2014 roku z Levante. Od tamtej pory rozegrał w koszulce „Królewskich” 161 spotkań, sięgając z nimi m.in. po mistrzostwo Hiszpanii, a także po trzy triumfy w Lidze Mistrzów oraz Superpucharze Europy.

Jego bilans z obecnego sezonu to 20 występów i siedem czystych kont. Dla porównania Thibaut Courtois rozegrał 35 meczów i w 10 nie przepuścił ani jednego gola.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy