Eliaquim Mangala o krok od nowej drużyny. We wtorek ma przejść testy medyczne

Eliaquim Mangala o krok od nowej drużyny. We wtorek ma przejść testy medyczne fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Saint-Etienne

Będący bez klubu Eliaquim Mangala jest blisko przeprowadzki do Saint-Étienne - podaje „L'Equipe”.

30-letni Mangala pół roku temu rozstał się z Valencią i od tamtej pory nie związał się z żadnym zespołem. Lada moment powinno się to zmienić. Francuski środkowy obrońca prawdopodobnie już we wtorek zjawi się w Saint-Étienne, gdzie przejdzie testy medyczne. Po nich ma podpisać z rodzimym klubem kontrakt do końca sezonu 2021/2022.

Mangala przyszedł na świat we Francji, ale za młodu przeniósł się do Belgii i nigdy nie występował w kraju swojego urodzenia. Jeśli chodzi o karierę seniorską, oprócz wspomnianej Valencii reprezentował barwy Standardu Liège, FC Porto, Manchesteru City, który zapłacił za niego „Smokom” aż 45 milionów euro, a także Evertonu.

Wcześniej Mangala był też wypożyczony do Valencii z MC, ale biorąc pod uwagę jego dwa ostatnie sezony spędzone na Mestalla, defensor rozegrał tylko 21 meczów.

Władze Saint-Étienne liczą na to, że obrońca szybko zadebiutuje w ich barwach. „Zieloni” z dorobkiem 12 punktów plasują się na ostatniej lokacie w tabeli Ligue 1.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy