Eliminacje Ligi Mistrzyń - początek turnieju w Koninie

Eliminacje Ligi Mistrzyń - początek turnieju w Koninie fot. Transfery.info
Bartłomiej Bolczyk
Bartłomiej Bolczyk
Źródło: Transfery.info

Mistrz Polski w piłce nożnej kobiet, Medyk POLOmarket Konin, rozpoczyna walkę o awans do tegorocznej edycji UEFA Women's Champions League.

Liga Mistrzyń ma nieco inną formułę niż jej popularny męski odpowiednik. Drużyny z lig z najwyższym rozstawieniem, awansują bezpośrednio do 1/16 finału rozgrywek, natomiast zespoły z niżej notowanych państw, muszą wywalczyć promocję w turniejach eliminacyjnych.

W tym roku gospodarzem jednego z tych turniejów został Medyk Konin. To duże wyróżnienie ze strony UEFA, która doceniła w ten sposób postawę koninianek w zeszłorocznej edycji. W minionym sezonie skazywane na pożarcie "Medyczki", w świetnym stylu wygrały swoją grupę. Następnie, po walce do ostatnich minut, uległy w 1/16 finału mistrzyniom Szkocji, Glasgow City, które z kolei zostały zatrzymane w ćwierćfinale przez późniejsze finalistki - Paris Saint-Germain.

Turniej w Koninie rozpocznie się 11 sierpnia i będzie trwał pięć dni. W tym czasie na stadionie imienia Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie oraz na mniejszym obiekcie w pobliskim Kleczewie, zostanie rozegranych sześć spotkań. Oto pełny program turnieju:

11.08.2015, godz. 15.30, stadion w Kleczewie, meczu Gintra Universitetas (mistrz Litwy) – Wexford Youths Women’s FC (mistrz Irlandii)

11.08.2015, godz. 18.00, stadion w Koninie – mecz KKPK Medyk Konin (mistrz Polski) – Cardiff Met Ladies FC (mistrz Walii)

13.08.2015, godz. 15.30, stadion w Kleczewie – mecz Gintra Universitetas - Cardiff Met Ladies FC

13.08.2015, godz. 18.00, stadion w Koninie – mecz Wexford Youths Women’s FC – KKPK Medyk Konin

16.08.2015, godz. 17.00, stadion w Kleczewie – mecz Cardiff Met Ladies FC – Wexford Youths Women’s FC

16.08.2015, godz. 17.00, stadion w Koninie – mecz KKPK Medyk Konin – Gintra Universitetas

Zapraszamy do śledzenia naszych relacji pomeczowych i innych materiałów z turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń w Koninie!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Legia Warszawa - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Legia Warszawa - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy