Eliminacje Mistrzostw Świata: Polki poznały rywalki o awans na mundial w 2023 roku

Eliminacje Mistrzostw Świata: Polki poznały rywalki o awans na mundial w 2023 roku fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

W szwajcarskim Nyonie odbyło się w piątek losowanie grup kwalifikacyjnych Mistrzostw Świata kobiet, które w grudniu 2023 odbędą się na boiskach w Australii i Nowej Zelandii.

Do rywalizacji w europejskich eliminacjach przystąpi 51 kobiecych reprezentacji. W związku z tym zostały one rozlosowane do dziewięciu grup - sześciu sześciozespołowych i trzech pięciozespołowych.

Zwyciężczynie każdej z nich uzyskają bezpośredni awans do głównej fazy turnieju.

Z kolei drużyny z drugich miejsc wezmą udział w kontynentalnych barażach o otrzymanie dwóch dodatkowych biletów według łącznego bilansu z ośmiu meczów fazy grupowej (bez spotkań z szóstą ekipą w grupie) oraz starcia II rundy baraży.

Trzeci zespół z tej klasyfikacji otrzyma jeszcze szansę podjęcia rywalizacji z drużynami z reszty świata (dwie z Azji, dwie z Afryki, dwie ze strefy CONCACAF, dwie z Ameryki Południowej i jedna z Oceanii) o zajęcie trzech ostatnich miejsc dla uczestników kobiecego mundialu.

Nasza reprezentacja, przejęta nie tak dawno przez Ninę Patalon, rozpocznie swoją rywalizację o awans na Mistrzostwa Świata od pojedynków w grupie F, gdzie przyjdzie jej zmierzyć się z faworyzowanymi Norweżkami, mocnymi Belgijkami oraz teoretycznie słabszymi ekipami z Albanii, Kosowa oraz Armenii.

PODZIAŁ NA GRUPY ELIMINACYJNE

Grupa A - Szwecja, Finlandia, Irlandia, Słowacja, Gruzja
Grupa B - Hiszpania, Szkocja, Ukraina, Węgry, Wyspy Owcze
Grupa C - Holandia, Islandia, Czechy, Białoruś, Cypr
Grupa D - Anglia, Austria, Irlandia Północna, Macedonia Północna, Łotwa, Luksemburg
Grupa E - Dania, Rosja, Bośnia i Hercegowina, Azerbejdżan, Malta, Czarnogóra
Grupa F - Norwegia, Belgia, Polska, Albania, Kosowo, Armenia
Grupa G - Włochy, Szwajcaria, Rumunia, Chorwacja, Mołdawia, Litwa
Grupa H - Niemcy, Portugalia, Serbia, Izrael, Turcja, Bułgaria
Grupa I - Francja, Walia, Słowenia, Grecja, Kazachstan, Estonia

TERMINY MECZÓW ELIMINACYJNYCH

1. i 2. kolejka - 13-21 września 2021
3. i 4. kolejka - 18-26 października 2021
5. i 6. kolejka - 22-30 listopada 2021
7. i 8. kolejka - 4-12 kwietnia 2022
9. i 10. kolejka - 29 sierpnia-6 września 2022
Baraże kontynentalne - 3-11 października 2022

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy