Elneny od stycznia w Hiszpanii?!

Elneny od stycznia w Hiszpanii?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Estadio Deportivo

Jak informują media z Półwyspu Iberyjskiego, już w styczniu do Realu Betis może dołączyć Mohamed Elneny.

27-latek w 2016 roku został sprowadzony do Arsenalu na wyraźne życzenie Arsène’a Wengera, który szukał niezwykle wytrzymałego pomocnika o inklinacjach defensywnych. Kimś takim w jego ocenie był właśnie ex-piłkarz FC Basel, dlatego od początku często na niego stawiał. Schody zaczęły się dopiero wtedy, gdy francuski menedżer odszedł z Emirates Stadium.

Wówczas okazało się bowiem, że Mohamed Elneny zupełnie nie pasuje do koncepcji Unaia Emery’ego. W efekcie latem został on wypożyczony do Beşiktaşu, gdzie jak dotąd rozegrał jedenaście spotkań, biorąc jednocześnie udział we wszystkim starciach grupowych w Lidze Europy. Pomimo tego, jak donosi „Estadio Deportivo”, defensywny pomocnik jest otwarty na zmianę pracodawcy w styczniowym oknie transferowym.

Mając to na uwadze, jego sprowadzeniem zainteresował się Real Betis, który już kilka miesięcy temu próbował sprowadzić 77-krotnego reprezentanta Egiptu do Sewilli. Przy tym wszystkim należy pamiętać, że Arsenal wycenia Elneny’ego na około dziesięć milionów euro, zatem niewykluczone, że „Los Verdiblancos” będą dążyli do przeprowadzenia operacji na zasadzie wypożyczenia z opcją późniejszego kupna.

Umowa wypożyczenia 27-latka wygasa 30 czerwca 2020 roku, a Turcy mają możliwość pozyskania doświadczonego pomocnika na stałe.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy