EME: Remis na szczycie

2007-09-12 20:31:28; Aktualizacja: 17 lat temu
Redakcja Źródło: własne

Polska zremisowała 0-0 z Finlandią w meczu eliminacji do mistrzostw Europy.<br><br>W wyjściowej jedenastce naszej drużyny mogliśmy zaobserwować swego rodzaju niespodziankę. Żurawski, odkąd trenerem jest Bee(...)

Polska zremisowała 0-0 z Finlandią w meczu eliminacji do mistrzostw Europy.

W wyjściowej jedenastce naszej drużyny mogliśmy zaobserwować swego rodzaju niespodziankę. Żurawski, odkąd trenerem jest Beenhakker, na ławce rezerwowych usiadł dopiero po raz drugi. Zastąpił go Grzegorz Rasiak. Ponadto w skutek braku podstawowych skrajnych obrońców, wyeliminowanych w wyniku żółtych kartek, na boisku pojawili się Sobolewski i Golański.

Sam mecz upłynął pod znakiem walki w środku boiska, klarownych sytuacji z obu stron było bardzo mało. Za komentarz wystarczy fakt, że do przerwy żadna z drużyn nie oddała celnego strzału na bramkę przeciwnika.

W drugiej połowie było po kilka sytuacji bramkowych, w których tak Finowie, jak i Polacy zaliczyli po jednym słupku.

Najjaśniejszą postacią widowiska z polskiej strony był Jakub Błaszczykowski, który brał udział w większości polskich akcji ofensywnych, przy tym zdarzało mu się zastępować obrońców.

Polacy po remisie w Helsinkach utrzymali pierwsze miejsce. Następne spotkanie eliminacyjne 13. października w Warszawie, gdzie rywalem będzie Kazachstan.