EME: Zwycięski remis na Estádio da Luz

2007-09-09 00:50:47; Aktualizacja: 17 lat temu
Redakcja Źródło: własne

Polska zremisowała 2-2 z Portugalią w wyjazdowym spotkaniu eliminacji Mistrzostw Europy 2008.<br><br>Prowadzenie dla Polski uzyskał jeszcze w pierwszej połowie Mariusz Lewandowski, dobijając uderzenie Jakub(...)

Polska zremisowała 2-2 z Portugalią w wyjazdowym spotkaniu eliminacji Mistrzostw Europy 2008.

Prowadzenie dla Polski uzyskał jeszcze w pierwszej połowie Mariusz Lewandowski, dobijając uderzenie Jakuba Błaszczykowskiego.

Wyrównanie dla Portugalii nastąpiło 5 minut po wznowieniu gry w drugiej połowie. Zdobywcą bramki okazał się Maniche, który odnalazł się w polu karnym po niewykorzystanej przez Nuno Gomesa sytuacji sam na sam.

W 73. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Quaresmy, Cristiano Ronaldo zdołał skierować wolejem piłkę do bramki.

Gdy wszystko wskazywało na to, że z Portugalii nasz zespół wracać będzie "na tarczy" indywidualną akcję przeprowadził Jacek Krzynówek. Została ona zwieńczona pięknym strzałem, po którym piłka odbiła się najpierw od słupka, potem bramkarza Ricardo i finalnie wpadła do bramki.

Końcowy wynik 2-2 przybliżył nas do imprezy finałowej. Następne, również bardzo ważne, spotkanie eliminacyjne z Finlandią już w środę.