Emery nie traci wiary. „Jestem dumny, choć nie osiągnęliśmy celu”

Emery nie traci wiary. „Jestem dumny, choć nie osiągnęliśmy celu”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Menedżer Arsenalu, Unai Emery, przyznał, że jest rozczarowany wynikiem finału Ligi Europy, ale nie całym sezonem.

Już w pierwszym sezonie po odejściu Arsène'a Wengera Arsenal mógł zapewnić sobie awans do Ligi Mistrzów. Mogło się tak stać, gdyby „Kanonierzy” wygrali Ligę Europy, ostatecznie jednak musieli obejść się smakiem i uznać zwycięstwo lokalnego rywala, Chelsea (1:4). Ekipa z Emirates Stadium zajęła piąte miejsce w Premier League, dlatego ponownie zakwalifikowała się do LE, lecz Emery nie uznaje tego za kompletną porażkę.

- Nasi piłkarze wciąż mają wiele możliwości do rozwoju. To młody skład, zdobywa pierwsze doświadczenia w meczu finałowym i myślę pozytywnie o przyszłości z tymi wciąż rozwijającymi się chłopakami - stwierdził szkoleniowiec.

Hiszpan stwierdził po meczu, że drużyna wciąż dąży do wyznaczonych sobie celów i choć tym razem nie udało się zdobyć trofeum, jest nadzieja, że w niedługim czasie się to zmieni. Wypowiedział się także o tym, jaki wpływ na ruchy transferowe będzie miał brak awansu do Ligi Mistrzów.

- Chcemy dalej iść naprzód i się rozwijać. Może niektórzy zawodnicy będą musieli odejść, ale to nie jest moment, żeby o tym mówić. Jestem dumny z naszej pracy, może niekoniecznie z tego, że nie udało nam się osiągnąć naszego celu, ale i tak uważam, że zawodnicy zrobili wszystko, by wygrać, jesteśmy już bliżej pozostałych drużyn. W przyszłym sezonie będziemy robili dalej swoje, dodatkowo z graczami, którzy do nas dołączą.

- Brak Ligi Mistrzów wpłynie na transfery? Możliwe. Ale jesteśmy wielką drużyną, a Arsenal to wielki klub w światowym futbolu, wielu piłkarzy chce tu grać. Musimy wierzyć w nasze pomysły przez cały ten proces. Tak zaczynaliśmy ten sezon. Chcieliśmy być bardziej konkurencyjni i zbliżyć się do pozostałych w czołówce. Zrobiliśmy to, choć na ten moment wydaje się, że to za mało. Nie wiem jak to będzie z transferami, ale klub pracuje nad tym, by wszystko szło ku lepszemu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy