Emiliano Sala: Cardiff City odwołuje się od orzeczenia FIFA

Emiliano Sala: Cardiff City odwołuje się od orzeczenia FIFA fot. Emiliano Sala [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: BBC Sport

Przedstawiciele Cardiff City nie zgadzają się z orzeczeniem FIFA w sprawie konieczności przelania sześciu milionów euro na konto Nantes za transfer Emiliano Sali i złożą odwołanie w tej sprawie do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie.

Argentyński napastnik zginął w katastrofie lotniczej 21 stycznia tego roku, kiedy to kierował się do Cardiff specjalnie wynajętym samolotem po tym, jak pożegnał się z kolegami oraz pracownikami Nantes przed dopięciem wszystkich pozostałych formalności związanych z swoją przeprowadzką do zespołu występującego wówczas na poziomie Premier League.

Zgodnie z wcześniej zawartym porozumieniem, klub z Walii zobowiązał się do przelania 17 milionów euro w trzech ratach na konto „Kanarków” tytułem opłaty transferowej za 28-letniego zawodnika.

Przedstawiciele „The Bluebirds” przyznali początkowo po tragicznej śmierci piłkarza, że wywiążą się z wcześniej zawartych deklaracji. Dość szybko się jednak z tego wycofali, ponieważ doszukali się pewnych nieprawidłowości przy przeprowadzaniu transakcji i do tej pory nie przekazali stronie francuskiej żadnych pieniędzy.

FC Nantes nie zamierzało cierpliwie czekać na zmianę stanowiska właścicieli Cardiff City i złożyło skargę na klub do FIFA. Ta po zbadaniu całej sprawy orzekła, że walijska drużyna ma obowiązek przelać pierwszą ratę za transfer Sali w wysokości sześciu milionów euro na konto ekipy z Ligue 1.

Zespół występujący obecnie na poziomie Championship nie zgadza się z tym orzeczeniem i złoży odwołanie w tej sprawie do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie, ponieważ uważa, że niektóre zapisy odrzucone przez władze Premier League nie pozwoliły im zarejestrować Argentyńczyka jako swojego piłkarza i ten po przylocie do Walii miał ponownie złożyć podpisy pod nową przygotowaną umową.

Niestety zawodnikowi nie było dane tego dokonać i formalnie nie został zatwierdzony przez organizatorów rozgrywek jako gracz Cardiff City, co w opinii władz klubu jest wystarczającym argumentem do tego, aby nie wywiązywać się z konieczności zapłaty Nantes jakiejkolwiek kwoty za 28-latka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy