Emiliano Sala nie żyje

Emiliano Sala nie żyje
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Dorset Police

Policja poinformowała, że ciało wydobyte z wraku samolotu zostało zidentyfikowane jako Emiliano Sala. Tym samym potwierdzono zgon piłkarza.

Wciąż natomiast nie zlokalizowano szczątków drugiej ofiary katastrofu samolotu, który 21 stycznia zmierzał do Cardiff - pilota Davida Ibbotsona. Nie wiadomo, kiedy dojdzie do wznowienia poszukiwań, pamiętając, że wydobycie samego wraku maszyny uniemożliwiały trudne warunki pogodowe.

W komunikacie policji wyjaśniono, że identyfikacji zwłok dokonano w czwartek, a krewnymi ofiar opiekują się wyszkoleni specjalnie do tego typu sytuacji specjaliści.

Emiliano Raúl Sala Taffarel miał 28 lat. Jeszcze jako nastolatek przeniósł się z ojczyzny, Argentyny, do Francji, gdzie wspinał się po kolejnych szczeblach kariery. Jej ukoronowaniem wydawał się transfer do Premier League do Cardiff City, sfinalizowany 19 stycznia.

Najlepiej wiodło mu się w Nantes. W trzech sezonach z rzędu strzelił 12 bramek w Ligue 1. Jego łączny bilans dla tego klubu to 48 bramek w 133 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków z drugim letnim transferem. Prosto z Lecha Poznań [OFICJALNIE] Wisła Kraków z drugim letnim transferem. Prosto z Lecha Poznań [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Tim Hall dopiero co trafił do klubu i... zaraz go opuści?! Hyballa zdenerwowany Wisła Kraków: Tim Hall dopiero co trafił do klubu i... zaraz go opuści?! Hyballa zdenerwowany Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy