Emiliano Sala nie żyje

Emiliano Sala nie żyje fot. Emiliano Sala [Instagram]
Paweł Machitko
Źródło: Dorset Police

Policja poinformowała, że ciało wydobyte z wraku samolotu zostało zidentyfikowane jako Emiliano Sala. Tym samym potwierdzono zgon piłkarza.

Wciąż natomiast nie zlokalizowano szczątków drugiej ofiary katastrofu samolotu, który 21 stycznia zmierzał do Cardiff - pilota Davida Ibbotsona. Nie wiadomo, kiedy dojdzie do wznowienia poszukiwań, pamiętając, że wydobycie samego wraku maszyny uniemożliwiały trudne warunki pogodowe.

W komunikacie policji wyjaśniono, że identyfikacji zwłok dokonano w czwartek, a krewnymi ofiar opiekują się wyszkoleni specjalnie do tego typu sytuacji specjaliści.

Emiliano Raúl Sala Taffarel miał 28 lat. Jeszcze jako nastolatek przeniósł się z ojczyzny, Argentyny, do Francji, gdzie wspinał się po kolejnych szczeblach kariery. Jej ukoronowaniem wydawał się transfer do Premier League do Cardiff City, sfinalizowany 19 stycznia.

Najlepiej wiodło mu się w Nantes. W trzech sezonach z rzędu strzelił 12 bramek w Ligue 1. Jego łączny bilans dla tego klubu to 48 bramek w 133 meczach.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy