Emocjonalny Wenger po przegranej z Atlético Madryt

Emocjonalny Wenger po przegranej z Atlético Madryt
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Arsenal | The Independent

Arsenal nie zagra w finale Ligi Europy po półfinałowej przegranej z Atlético Madryt.

Londyńczycy nie byli wczoraj w stanie przełamać obrony gospodarzy, którzy strzelili jednego gola (Diego Costa), co wystarczyło do awansu po remisie 1-1 w pierwszym meczu.

Emocji po utracie szansy na ostatnie trofeum z zespołem przed odejściem wraz z końcem sezonu nie krył na pomeczowej konferencji prasowej Arsene Wenger, menadżer Arsenalu.

- Jestem, podobnie jak zespół, bardzo smutny i bardzo rozczarowany. Do tego też nawet bardzo sfrustrowany, ponieważ trudno zaakceptować odpadnięcie z rozgrywek po dwóch takich meczach w naszym wykonaniu.

- Dla klubu teraz przychodzi czas na przemyślenie tego, jak ma wyglądać następny sezon. Myślę, że są w drużynie dobre elementy, które udowodnią wartość. Ci zawodnicy mają jakość i przy odpowiednich letnich transferach zespół podejmie rywalizację w następnym sezonie.

- Muszę się odbudować po wielkim rozczarowaniu. Jestem bardzo, bardzo smutny, że opuszczam klub po takiej przegranej. Potrzebuję trochę czasu na odbudowanie się. Potem pomyślę, co mogę ze sobą zrobić w przyszłości. Na ten moment nie mam żadnych planów.

Przed Wengerem jeszcze trzy mecze na ławce Arsenalu, wszystkie  w Premier League. Szóstego maja nastąpi pożegnanie z Emirates spotkaniem przeciwko Burnley, natomiast potem „Kanonierzy” pojadą do Leicester i Huddersfield.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy